Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ: Avengers: Endgame v tržbách prekonáva Avatara a stáva sa najziskovejším filmom kinematografie

Zdroj: Koláž/Screenrant

#Niečo si želaj, padajú rekordy. Nehovoríme teraz o teplotách na Slovensku, ale o niekoľkoročných finančných rekordoch na poli svetovej kinematografie. Vrchol najväčšej filmovej franšízy (Marvel Cinematic Universe) s názvom Avengers: Endgame vlietol tento rok v apríli do kín ako víchor.

RECENZIA Epické vyvrcholenie celej ságy: Avengers: Endgame plní sny každému fanúšikovi komiksov od Marvelu

Očakávané tržby sa podľa expertov mali za prvý víkend po celom svete zastaviť niekde na hranici 900 miliónov dolárov. Endgame však všetky výpočty zmietol zo stola a z kín si odniesol šialenú sumu vo výške 1,209 miliardy. Za štyri dni! Aj tí najväčší pochybovači tak začali pripúšťať možnosť, že poslední Avengeri by mohli v celosvetových tržbách prekonať Avatara (2,789 miliardy dolárov).

https://www.youtube.com/watch?v=QLSG9Jn1Awg

To sa však nestalo. Tržby sa zastavili v tesnom závese za veľdielom režiséra Jamesa Camerona. O tom však v Disney/Marvel nechceli ani počuť, a preto sa rozhodli do kín film uviesť opäť. Tentokrát však pridali niekoľko bonusových scén a poctu Stanovi Leemu, tvorcovi väčšiny komiksových postáv od Marvelu, ktorý zomrel minulý rok.

RECENZIA Spider-Man na výlete v Európe: Svieže pokračovanie ti ukáže, ako vyzerá svet po Avengers: Endgame

A to už dokonale stačilo. Celosvetové tržby snímky Avengers: Endgame sa momentálne zastavili na sume 2,790 miliardy dolárov, vďaka čomu má historická tabuľka po desiatich rokoch nového kráľa. Otázkou však zostáva, na ako dlho. O dva roky totiž do kín príde pokračovanie Avatara a je veľmi pravdepodobné, že pred jeho uvedením pošle štúdio 20th Century Fox (teraz už pod hlavičkou Disney) jednotku opäť do kín, vďaka čomu opäť pozbiera zopár miliónov.

Zdroj: screenrant.com
Odporúčame