Korzety ako súčasť šatníka? Vytvarujú ti skvelú postavu, telo v nich netrpí a v mnohom ťa prekvapia

Foto: Didi Medina/Unsplash.com

#Korzety v minulosti nosili vyššie postavené dámy, aby si vďaka nim zoštíhlili driek. Už v staroveku vraj mali svojich predchodcov – akési šnurovacie korzety, ktoré si ženy sťahovali v páse. Tie nosili najmä pod honosnými, niekoľko vrstvovými šatami.

Tento spôsob nosenia, sa už samozrejme v dnešnej dobe vytratil. Korzet je však skvelým doplnkom tvojho outfitu, pokiaľ ho dobre skombinuješ. Vytvorí ti skvelú postavu v tvare presýpacích hodín. Dnes sú už korzety vyrobené z elastických materiálov a tak tvoje telo nebude pri ich nosení trpieť tak, ako tomu bolo kedysi.

Foto: Branislav Belko/Unsplash.com

Ako ich nosiť?

Skvele sa hodia k sukniam, rifliam či košeliam. Môžeš ich nosiť najmä večer von alebo klasicky každý deň do školy alebo práce. So sukňou s vysokým pásom dáš svojmu outfitu bohémsky šmrnc. Aby bol korzet dominantným prvkom, skús siahnuť po nejakej žiarivej farbe a ostatné kúsky laď skôr do neutrálnych farieb, ako sú béžová, biela, čierna, šedá či hnedá.

Korzet je veľmi elegantný kúsok, preto by som ti neodporúčala kombinovať ho so športovými vecami. Namiesto tenisiek si obuj lodičky a nevybehni do ulíc s ruksakom na chrbte, ale s malou elegantnou kabelkou. Aby si sa počas zradného jarného počasia zahriala, siahni po dlhom trenčkote či koženej bunde do pol pása.

Sukňa je skvelou voľbou. Môžeš si obliecť krátku sukňu, maxi sukňu, koženú obtiahnutú sukňu, plisovanú sukňu či voľnú sukňu po kolená. Možností je naozaj nespočetne veľa. Cez ramená si prehoď farebné sako a na nohy obuj klasické lodičky či takzvané ponožkové čižmy. Korzety si obľúbili aj celebrity a známe módne ikony ako Hailey Baldwin, Bella Hadid či brazílska modelka Barbara Fiahlo.

Odporúčame