Koronavírus poznačil aj najväčší slovenský festival vedy a technológií: IXPO 2020 bude až na jeseň

IXPO (vizuál: IXPO.sk)

#Festival vedy a technológii IXPO 2020, ktorý sa mal uskutočniť na Tyršovom nábreží v Bratislave v termíne 17. až 19. apríla 2020, sa organizátori rozhodli preložiť na jeseň tohto roka. Za rozhodnutím stojí aktuálna situácia okolo koronavírusu COVID-19, ktorý v súčasnosti ovplyvňuje takmer celý svet.

Súčasťou festivalu IXPO 2020 mali byť desiatky vystavovateľov a uznávaných spíkrov z celého sveta. Pre obmedzenia v medzinárodnej leteckej doprave tak mohla byť ich účasť na IXPO 2020 ohrozená. Viaceré globálne technologické spoločnosti tiež začali reagovať na šíriaci sa koronavírus rušením svojej účasti na podobných podujatiach, aby predišli jeho šíreniu. Organizátori festivalu sa preto rozhodli nenechať nič na náhodu.

Napriek tomu, že momentálne na Slovensku nie je žiaden potvrdený prípad výskytu koronavírusu, v záujme našich návštevníkov a partnerov považujeme za správne presunúť termín konania IXPO 2020 na jeseň tohto roka. Naše rozhodnutie reflektuje aj na dianie v okolitých krajinách, kde sa rušia veľké a významné podujatia a obmedzuje sa cestovanie do zahraničia. Ponechanie IXPO v pôvodnom termíne by predstavovalo značné riziko zrušenia podujatia tesne pred jeho začiatkom, ktorému chceme predísť uviedol riaditeľ festivalu Matej Drlička.

Jedinečný vedecko-technologický festival IXPO sa však tento rok konať bude.Na jeseň príde IXPO nabité najnovšími technológiami, top spíkrami z celého sveta, hernými novinkami a najväčším turnajom vo Fornite na Slovensku. Tento čas využijeme naplno, aby naši návštevníci zažili pestrý víkend plný vedy a technológii.O presnom termíne konania a ďalších podrobnostiach budú organizátori informovať širokú verejnosť na oficiálnom webe festivalu a tiež prostredníctvom mediálnych partnerov.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame