Koniec po 55 rokoch: Na Slovensku zanikne legendárna sieť, prevzala ju známa značka

Čerpacia stanica.

Pozri, na akej čerpacej stanici už nenatankuješ. Zdroj: Getty Images

#Tankovanie na čerpacích staniciach Benzinol bude čoskoro minulosťou. Všetky jej prevádzky na Slovensku totiž zmenili majiteľa. V najbližšom období prejdú rekonštrukciou, a tak sa môžeš tešiť na vynovené priestory aj bohatšiu ponuku služieb. 

20 čerpacích staníc prevzala OMV

Značku Benzinol si tvoji rodičia pamätajú ešte zo socializmu, používa sa od roku 1969. Dnes na Slovensku prevádzkuje 27 čerpacích staníc od Strážskeho po Skalicu. Väčšina z nich sa nachádza na západnom a na severe stredného Slovenska. Dvadsať čerpacích staníc tejto značky prevzala spoločnosť OMV Slovensko, opciu má však aj na ďalších sedem.

„Využili sme príležitosť a prijali ponuku Benzinolu. Zvýšime dostupnosť kvalitných služieb poskytovaných v sieti čerpacích staníc OMV. Tešíme sa, že v našich nových prevádzkach privítame nových zákazníkov a poskytneme im všetko, čo na cestách potrebujú,“ povedala Miriam Fellingerová, retail manažérka OMV Slovensko.

Dvojka na slovenskom trhu

OMV aktuálne prevádzkuje 105 čerpacích staníc a stále rozširuje svoju sieť. Minulý rok v lete otvorila pumpu pri diaľničnom výjazde Letisko Žilina – Dolný Hričov a najnovšia do zoznamu pribudla v januári v Pezinku.

S novými čerpačkami od Benzinolu potvrdí OMV pozíciu dvojky na trhu. V najbližšom období príde aj k ich rebrandingu a modernizácii. Prvá čerpacia stanica Benzinol, ktorá oficiálne prešla pod OMV, je na Jakubskej ceste v Banskej Bystrici.

Potraviny nakúpiš už aj priamo na pumpe

Patríš medzi ľudí, ktorí na pumpe radi vybavia okrem tankovania aj rýchly nákup? Potom ťa OMV určite poteší – na Slovensku by do konca budúceho roka malo pribudnúť až 70 prevádzok VIVA BILLA priamo na čerpacích staniciach. Momentálne nájdeš na 25 miestach široký výber potravín, od pečiva cez mliečne, trvanlivé, mäsové výrobky až po základné druhy zeleniny a ovocia. Otvorené je každý deň vrátane sviatkov.

Na Slovensku by do konca budúceho roka malo pribudnúť až 70 prevádzok VIVA BILLA priamo na čerpacích staniciach. Zdroj: OMV

OMV tak plní prianie svojich zákazníkov. Až 9 z 10 Slovákov považuje totiž podľa prieskumu koncept potravín na čerpacej stanici za výhodný. Navyše sa 60 % vyjadrilo, že na nákup počas štátnych sviatkov by sa vybralo práve sem. Najväčším benefitom pre zákazníkov je prepojenie tankovania s nákupom potravín a praktické ušetrenie času.

„Ľudia sa dnes snažia bežné každodenné nákupy vybaviť rýchlejšie, trendom je návšteva menších prevádzok. Čerpacie stanice OMV už dávno nie sú miestom, kam si motoristi chodia len natankovať. Zmenili sa na centrá s komplexnou ponukou služieb,“ doplnila Miriam Fellingerová.

Pribudne až 60 nabíjačiek pre elektromobily

Sieť čerpacích staníc OMV má aktuálne na Slovensku aj zaujímavé prvenstvo. Ako jediná totiž buduje vysokorýchlostné nabíjačky na elektromobily. Postupne by ich malo byť do konca roka 2025 až 60. Do roka 2030 by malo pribudnúť na Slovensku, v Maďarsku, Rakúsku a Rumunsku až 2 000 nabíjacích bodov.

„V rámci rozvoja elektromobility chceme vybudovať širokú sieť nabíjacích staníc. Sústredíme sa na rýchle a ultrarýchle nabíjanie na cestách. Už teraz máme k dispozícii širokú sieť čerpacích staníc. Chceme sa stať partnerom aj pre tých zákazníkov, ktorí ich navštívia na elektrických vozidlách,“ potvrdila Miriam Fellingerová.

Ďalšie novinky, ktoré oceníš

Zaujímavou novinkou na čerpacích staniciach je aj vylepšená verzia paliva OMV MaxxMotion Diesel. Vyrába sa vďaka jedinečnej receptúre a je navrhnutá tak, aby odstránila až do 100 % usadenín. Pri pravidelnom používaní pomáha zabezpečiť trvalú čistotu dýz a predlžuje tak životnosť motora.

Viac o novinkách od OMV

Advertoriál pripravený v spolupráci s OMV.

Advertisement
Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame