Koniec kariéry aj bicykel zo supermarketu: 7 vecí, ktoré ste (možno) nevedeli o Saganovi

commons.wikimedia.org

commons.wikimedia.org

#Peter Sagan je jednoducho fenomén. V posledných rokoch to potvrdil početnými výhrami na Tour de France, dvoma titulmi majstra sveta aj úspechmi v jednodňových klasikách. Pred časom si naňho posvietil aj špecializovaný portál CyclingHub, ktorý sa venuje rôznym video aktualitám a kuriozitám zo sveta cyklistiky. Je tak samozrejmé, že im nemohol uniknúť ani Sagan, slovenský cyklista, ktorého pozná celý svet.

Zmieňovaný portál nedávno dal dokopy video, v ktorom poukazuje na sedem vecí, ktoré ste možno nevedeli o Petrovi Saganovi. Video odporúčame, no ak náhodou vaša angličtina pokrivkáva, prinášame aj krátke zhrnutie.

  • Peter začal bicyklovať, keď mal 9 rokov, no ľudia ho údajne prvý raz výraznejšie zaregistrovali, keď sa ukázal na pretekoch Slovenského pohára na bicykli zo supermarketu. Ten si požičal od svojej sestry. Svoj totiž omylom predal a od sponzora ešte nestihol dostať náhradu. Preteky samozrejme vyhral.
  • Sagan takmer skončil s kariérou, keď nedostal po skúške kontrakt od tímu Omega Pharma QuickStep. Vtedy sa rozhodol s cestnou cyklistikou skončiť, jeho rodina ho však presvedčila, aby pokračoval.
  • Juraj Sagan, starší brat, mení s Petrom tímy a známejší súrodenec ho stále ťahá so sebou. To je dobre známe. No nie je to jediný rodinný biznis, podľa videa tiež spoluvlastní kadernícky salón so svojou sestrou Danielou.
  • Terminátor, jedna zo starších prezývok Petra Sagana, pochádza z obdobia tréningového kempu, počas ktorého zničil obrovské množstvo horských bicyklov.
  • Pred Tour de France 2012 sa vsadil s majiteľom jeho vtedajšieho tímu, že dokáže na pretekoch vyhrať etapu aj zelený dres. Podarilo sa. A výhra? Porsche.
  • Sagana nazývajú rockovou hviezdou cyklistiky. No nebojí sa ani herectva, z videa môžete vidieť, ako parodoval Pomádu alebo Gladiátora.
  • Náš cyklista dokáže aj pomáhať. V drese majstra sveta napríklad minulý rok roztláčal jazdcov iných tímov počas málo významných pretekov v Argentíne. Rešpekt!

https://youtu.be/CW1rECJfs3M

Odporúčame