Konexov album SUPERNOVA už čoskoro. Toto je singel NUMA NUMA so Sergeiom

Po tom, čo sa Konex oddelil od českého labelu MILION PLUS, popísalo sa o tom veľa. Možno až viac, ako by to malo. Je to ale minulosť, (nielen) hudobný život pokračuje ďalej a je dôležité sústrediť sa na to, čo bude, nie na to, čo bolo. Už koncom tohto mesiaca vychádza nový sólový album Konexa s názvom SUPERNOVA. Teraz vám predstaví jeden z trackov, ktoré sa na CD objavia – NUMA NUMA. Nechýba ani české zastúpenie. 

Konex je nesmierne talentovaný umelec, hudbu nielen píše, sklaby nielen rapuje, ale taktiež aj tvorí beaty a mastruje. Pôvodne ho verejnosť brala ako beatmakera a producenta, teraz je už vnímaný ako všestranný reprezentant slovenskej rap game. Okrem toho, je veľmi aktívny, minulý rok dal o sebe vedieť najmä projektom VOILÁ, ku ktorému pridal viacero ďalších aktivít. Teraz by mal na seba pozornosť obrátiť vďaka albumu SUPERNOVA. Termín vydania je nastavený na 25.jún 2021, čo je prakticky o niekoľko dní oddnes. Ak sa teda neviete dočkať, nemusíte zúfať, čas beží rýchlo a 25.jún je tu už čoskoro.

Von je zatiaľ jeden track z desiatich, ktoré sa na CD SUPERNOVA objavia, konkrétne sa jedná o song Numa Numa. Kombinácia Konexa s českým rapperom Sergeiom Barracudom je výborná, nebudeme si klamať, cítiť kvalitný zvuk, zaujímavý rapový prejav, pričom Sergei celej veci dodáva ešte väčšmi osobitý šmrnc. Aby toho nebolo málo, k Numa Numa je vytvorený prepracovaný videoklip, o ktorý sa postaral Daniel Kristl. Na Konexovi cítiť, že pokračuje v progrese, čo si u neho všímame priebežne počas uplynulých rokov. A Sergei Barracuda? Skúsenosti, cítiť, že je v rap game dlho a rozhodne nesklamal ani v tom prípade. Latka je nastavená vysoko, od CD SUPERNOVA budeme mať vysoké očakávania. Samozrejme, nechýbajú viaceré referencie, či už k zahraničnej rap game alebo k športu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rapové lyrics ako dôkaz na súde? Na to môžete zabudnúť

Na novom albume Konexa sa objavuje 10 skladieb. Konkrétne SUPERNOVA (tam hosťuje Separ a na túto vec sa veľmi tešíme), NUMA NUMA (so Sergeiom Barracudom), SICK FLOW (feat LucaBrassi10x), GUALA (feat Kamil Hoffmann, títo dvaja opäť pokope), PEDAL TO THE GAS (feat Téčko), IDEM LONG, PARTY JE SAFE KEĎ SME TAM MY, NEMÁME ČAS (interlude), ŠACH MAT (feat STEIN27, toto bude bomba, o tom nemusíte pochybovať) a PLNÍM BAG (feat Majk Spirit, nuž, toto bude mať veľkú pozornosť). Cítiť, že Konex je ďaleko známejší interpret ako možno 3 alebo 4 roky dozadu. Potvrdzujú to aj hostia na jeho albume, predovšetkým mená ako Separ, Majk Spirit či Sergei Barracuda potvrdzujú, že Konex je niekde inde. Tešíme sa na kombo s Kamilom Hoffmannom (shout out Corretto, nezabúdame). A ako píšeme vyššie, kombinácia so STEIN27 bude niečo, čo si vypočuje prakticky každý.

O mix a master sa spolu s Konexom postaral D.Kop. Konex sa prostredníctvom svojho Instagramu poďakoval všetkým, ktorí mu počas tvorby albumu SUPERNOVA pomohli. „Ďakujem všetkým, ktorí sa na albume podieľali. Každý zo seba vydal maximum.“ Je priaznivé vidieť, že nezabúda na tých, ktorí pri ňom stoja, a ktorí mu pomohli. Aj o tom to je. Musíme teda ešte pár dní počkať, ale potom sa nového CD od Konexa dočkáme a ako sa hovorí, leto môže začať. Sami sme zvedaví, aké spektrum poslucháčov SUPERNOVA osloví. Myslíme si, že pomerne široké.

Viacero ľudí, ktorí majú radi rap, či už sa jedná o fanúšikov alebo samotných interpretov, zastáva názor, že Konex má nespochybniteľné kvality na to, aby sa zaradil k tým vôbec najlepším interpretom, ktorých máme nielen na Slovensku, ale ktorí sú aj v susednej Českej republike. Veď meno získal v labeli Milion Plus, ktorý patrí na území Československa medzi najlepšie a najsledovanejšie, pričom vďaka tomu, že nie je len rapper, ale aj producent, je skutočne na veľkom počte trackov, čo spôsobilo, že ľudia jeho meno evidujú, aj keď možno nevedia ako napríklad vyzerá. A nemenej dôležité je, že sa zbavil akejsi nálepky producenta, pretože dnes je to len jedna zo súčastí jeho tvorby.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Moja Reč vie, ako sa zaryť pod kožu. Pamätáte si „Mlčanie jahniat”?

Bude zaujímavé sledovať, či sa Konexovi bude dariť jeho obrovský potenciál napĺňať. Vzhľadom na jeho tvorbu, predovšetkým tú sólovú po tom, čo v minulom kalendárnom roku opustil label M+, môžeme konštatovať, že sa neustále posúva smerom vpred a nebude prekvapením, keď po určitom čase budeme o ňom písať ako o členovi pomyselnej úzkej špičke slovenského a českého rapu.

Foto: Konex a Sergei Barracuda, profil na Instagrame Konex

 

Odporúčame