Koky zverejnil track Ball Till I Fall s M+ na YouTube. Sleduj špeciálne art video

Koky, jeden z českých členov labelu Milion Plus vydal počas uplynulého mesiaca svoj sólový album s názvom Stát Ve Stínu, Dotýkat Se Hvězd a postupne jednotlivé tracky zverejňuje na video platforme YouTube. Aktuálne sa jedná o skladbu Ball Till I Fall, na ktorej spolupracoval so svojimi kolegami z M+.

Zaujímavosťou je, že song dotvára na YouTube veľmi podarené umelecké art video, ktoré celú skladbu posúva do ešte kompletne iných reálií. My si myslíme, že ako celok je to podarené po všetkých stránkach. Kokyho album Stát Ve Stínu, Dotýkat Se Hvězd sa už v prvých dňoch od zverejnenia dočkal pomerne slušných ohlasov aj štatistík, pričom každý si takpovediac prišiel na svoje.

My sa tomuto CD ešte povenujeme v našej pravidelnej rubrike Na prvé počutie, kde rozoberáme nové hudobné projekty českých a slovenských interpretov. Ak vás zaujíma, kedy vyjde nová epizóda, prezradíme, že by to malo byť počas veľkonočných sviatkov.

Koky aj na tomto tracku ukazuje, akým progresom prešiel, je kvalitný. K tomu môžeme pridať stálice ako Yzomandias a Nik Tendo, ktorí sú prínosom prakticky pre každý song, na ktorom sa objavia. Počuť aj slovenského rappera Kamila Hoffmanna a nechýbajú ani Hasan, Jickson či Robin Zoot. Zas a znova sa potvrdzuje, že keď sa line-up Milion Plus dá dokopy, nemôže to dopadnúť inak ako úspechom. Celkovo, vidieť na jednej skladbe toľko kvalitných interpretov je v súčasnosti málo vídané, skôr sa dávajú do popredia sólové veci alebo duety. Ktovie, či to nie je na škodu.

V tomto konkrétnom prípade totiž vidieť parádnu rôznorodosť. A aj celkovo na albume Stát Ve Stínu, Dotýkat Se Hvězd sa spomínaná rôznorodosť objavuje. Ball Till I Fall má spád, obsahuje veľa myšlienok, ktoré sa dajú zobrať k srdcu, pričom dodajme, že konkrétni rapperi sa ukazujú v iných polohách, čo hudobné spektrum v tejto skladbe rozširuje väčším spôsobom ako to býva v songoch, kde sú napríklad dvaja rapperi.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto bol prvým rapperom histórie a odkiaľ pochádzal?

A spomínaná grafická práca potvrdzuje originalitu, ktorou sa Milion Plus snaží prezentovať. Takýto druh videoklipu je v istom ohľade hravý, pútavý a človeka udrží pri videu, i keď sa nejedná o hrané video. Veľmi zaujímavá voľba, ktorá sa osvedčila.

Celkovo, keď sa pozrieme na to, ako sa chalani z M+ v úvode tohto roka rozbehli, či už sa jedná o Karla, Kamila či teraz Kokyho, prípadne Yzomandiasa, ktorého spomínať ani nemusíme, tak tento label dáva jasne najavo, akým smerom chce počas najbližších mesiacov ísť.

Photo credits: Koky , profil na Instagrame Koky

 

 

Odporúčame