Kiná v lete ovládne Spider-Man aj návrat Levieho kráľa: Ktoré filmy nezmeškať v júli?

Spider-Man: Far From Home, Zdroj: Marvel Entertainment

#Letné prázdniny sú definitívne tu a spolu s nimi aj letné horúčavy a zaslúžené dovolenky. Pokiaľ však nepatríš k tým ľuďom, ktorí si užívajú hodiny ničnerobenia na slnku pri vode, máme pre teba osviežujúcu alternatívu. Pred spaľujúcimi slnečnými lúčmi sa môžeš hravo skryť v klimatizovanej kinosále.

Filmové štúdiá totiž, na rozdiel od slovenských televízií, nespia a ponúkajú divákom hneď niekoľko letných blockbusterov, ktoré by bola rozhodne škoda nevidieť. O slovo sa opäť prihlási Marvel, no tešiť sa môžeš aj na novú verziu Levieho kráľa či návrat vražedného Chuckyho. Je len a len na tebe, čo si vyberieš.

Spider-Man: Ďaleko od domova (3. júl)

Po udalostiach z Avengers: Endgame sa Peter Parker čoby Spider-Man stretáva s celkom novou zodpovednosťou. Vo svete, ktorý sa navždy zmenil, však naňho číhajú aj nové hrozby. Peter sa s priateľmi vyberie oddýchnuť si na prázdniny do Európy, no Nick Fury sa ho snaží presvedčiť, aby sa pridal k novému superhrdinovi menom Mysterio v boji proti záhadným Elementálom. To je však úplný opak toho, čo chce Spider-Man.

Prezradíme ti, že nie Avengers: Endgame, ale práve druhý Spidey bude ukončovať tretiu fázu Marvel Cinematic Universe. Doznievať teda bude ešte stále veľmi bolestivá strata Tonyho Starka, ktorý bol pre Petra (Tom Holland) ako otec. Natáčalo sa v Benátkach, Londýne, New Yorku a čo je asi najzaujímavejšie, v Prahe. Mimochodom, Praha za propagáciu mesta vo filme zaplatila Marvelu približne 5 miliónov korún.

Trafikant (4. júl)

Nemecko-rakúsky film predstaví dojímavý príbeh mladíka, ktorý sa zamestná v trafike a tam sa zoznámi a spriatelí s jej pravidelným zákazníkom – Sigmundom Freudom. A to práve v čase, kedy Viedeň okupujú nemecké nacistické vojská. Vo filme sa predstavil aj herec Bruno Ganz, pre ktorého išlo o jednu z jeho posledných úloh. Tohto herca určite dobre poznáš, stvárnil totiž Hitlera vo filme Pád tretej ríše, ktorého scéna z berlínskeho bunkra sa stala mimoriadne populárnou na internete.

Mŕtvi neumierajú (4. júl)

V ospalom mestečku Centerville nie je niečo v poriadku. Veľký Mesiac visí na oblohe príliš nízko, svitanie prichádza príliš nepredvídateľne a zvieratá sa začínajú správať príliš čudne. Nikto nevie prečo. Správy sú desivé a vedci znepokojení. Nikto netuší, že Centerville začne čoskoro dusiť tá najpodivnejšia a najnebezpečnejšia pliaga: Mŕtvi neumierajú – vstávajú z hrobov, zúrivo napádajú živých a hodujú na nich – a občania mesta musia bojovať o prežitie. Novinka Jima Jarmuscha s hviezdnym obsadením bola jeho piatym celovečerným filmom uvedeným v hlavnej súťaži na MFF v Cannes.

Korisť (11. júl)

Azda sa nájde len málokto, kto by nikdy nepočul o horore Hory majú oči. Natočil ho režisér Alexandre Aja, ktorý je fanúšikom tohto žánru už veľmi dobre známy. Na svojom konte má okrem iných napríklad aj projekt Piraňa 3D či Deviaty život Louisa Draxa. Teraz Aja prichádza s novým filmom, ktorým sa pokúsi doslova zahryznúť do strachu divákov v kine.

Chudnutie, stres aj doživotné traumy: Toto všetko sa deje s telom pri sledovaní hororov

The Crawl (Korisť) nám predstaví mladé dievča v podaní nádhernej Kaye Scodelario, ktorá sa počas extrémne silného hurikánu pokúsi na pobreží Spojených štátov zachrániť svojho otca. Nakoniec však končí uväznená vo veľkom dome, kde sa pokúsi zachrániť život pred krvilačnými aligátormi. A to ani zďaleka nebude všetko.

Stará láska nehrdzavie (11. júl)

Charlotte Field (Charlize Theron) je jednou z najvplyvnejších žien na svete. Je šikovná, krásna, vzdelaná, pracuje v diplomacii a má talent na všetko. Fred Flarsky (Seth Rogen) je nadaný novinár na voľnej nohe, ktorý priťahuje problémy. Nemajú vôbec nič spoločné, až na to, že Charlotte bola kedysi jeho opatrovateľkou a on bol do nej zaľúbený.

Keď sa po rokoch náhodou stretnú, Charlotte, očarená jeho zmyslom pre humor, sa zrazu vráti v čase a spomenie si na svoje mladícke ideály. V náhlom impulze ponúkne Fredovi, aby pre ňu písal prejavy pre práve spustenú prezidentskú kampaň. A hoci sa on v jej kruhoch pohybuje ako slon v porceláne, iskra preskočí a romanca je na svete… spolu so sériou neočakávaných incidentov na vysokej úrovni.

100 vecí (18. júl)

Komediálny príbeh o tom najdôležitejšom v súčasnom materiálnom svete. Najlepší priatelia Toni a Paul sa na 100 dní vzdajú vďaka stávke všetkého, čo vlastnia. Každý deň dostanú jednu zo svojich vecí späť. Počas tejto výzvy si možno uvedomia, že jediné, bez čoho nejde žiť, je priateľstvo.

Leví kráľ  (18. júl)

Jedna z najobľúbenejších rozprávok všetkých čias sa dočká filmového spracovania. Leví kráľ, jeden z top animákov zo štúdia Disney sa dostane do kín presne 25 rokov od vydania pôvodnej verzie a použité v ňom budú foto-realistické animácie.

Tie dodajú snímke realistický vzhľad. Inak však môžeš čakať klasický príbeh, ktorý je nám starším už veľmi dobre známy. Nového Levieho kráľa si zobral na starosť Jon Favreau, ktorý spracoval do filmovej podoby aj Knihu Džunglí, či Krásku a zviera.

Detská hra (25. júl)

Andy dostane k narodeninám úžasnú hračku, ktorá prekračuje všetky predstavy a fantázie. Najnovší výkrik technológií, funkciami a možnosťami „nabúchaná“ bábika, ktorá vie čokoľvek. Už to nie je iba hračka, je to ten najlepší kamarát. Je roztomilá ako obrázok a deťom prináša len nadšenie a šťastie. Andymu a jeho mamičke ale prinesie jeho nová bábika ešte niečo navyše. Hrôzu, des a strach o život.

Nikto totiž netuší, že táto bábika je zlá, že dokáže zabíjať, že vraždí veľmi rada a navyše s vynaliezavosťou tých najväčších psychopatov. Andy aj jeho mama Chuckyho skutočnú podstatu čoskoro spoznajú, pomoci sa ale nedočkajú. Takejto pravde totiž nikto neverí. A ak uverí, tak neprežije, aby ju mohol potvrdiť. Ako napríklad sused, ktorého záhadne prešla vlastná kosačka na trávu. Dobrú noc, Andy.

Dostal si chuť zájsť na niečo do kina? Pozri na program CINEMAXU vo svojom meste!

Špeciálne akcie na Slovensku

Pokiaľ nie si práve nadšencom mainstreamu, respektíve ťa žiadna zo snímok (z nelogických dôvodov) nezaujala, máme pre teba aj alternatívu. Košické kino úsmev pokračuje vo svojej sérii Cestovateľské kino. Martin Navrátil tentokrát divákov poriadne schladí návštevou Antarktídy. Ak ti je stále málo, môžeš zájsť na premietanie legendárneho koncertu The Cure.

Hneď 1. júla sa na svoju púť po slovenských mestách opäť raz vyberie aj Bažant Kinematograf. Kedy sa zastaví v tvojom meste a aké filmy ti premietne sa dozvieš na jeho oficiálnej stránke. V Dolnej Strehovej sa zase bude konať už 28. ročník filmového festivalu HAH – Hraných amatérskych filmov. Konať sa bude od 27-29. júla.

Zdroj: csfd.cz, cine-max.sk, Art Film Fest, hashtag.sk
Odporúčame