Keď vás strápni vlastná rodina: Týchto 8 situácií by ste nechceli zažiť na vlastnej koži

Photo by Anton Darius | Sollers on Unsplash

#Rodinu si žiaľbohu nevyberáme. Mama, otec, sestra, brat či teta z druhého kolena radi vyťahujú na rodinných stretnutiach naše „zážitky z mladosti,“ ktoré by sme najradšej navždy vymazali z pamäti. Ono sa to naozaj nedá. Vždy sa nájde rodinný príslušník, ktorý nám s radosťou pripomenie tie najväčšie prešľapy. Prípadne nás strápni tak, že na to nezabudneme do konca života. Prečítajte si tie najhoršie situácie z otvorenej sociálnej siete Reddit, ktoré majú len jedného spoločného menovateľa – milujúcich príbuzných.

#1 Incident s uhorkou

Milujem uhorky. Dávam ich všade. Do omáčok, sendvičov, do smoothies. Problémom je, že môj manžel ich doslova nenávidí, tak mu ich nestrkám pod nos. Raz sme stáli v rade pri pokladni a on držal v ruke obrovskú uhorku: „Na čo ich vlastne toľko potrebuješ, prosím ťa?!“ šplechol mi rovno do očí. Predavačka sa začala trápne chichotať.

#2 Nie, mačky nepodávame

Otec ma raz zobral na večeru. Prišiel čašník, s milým úsmevom sa nás spýtal, či nie sme na niečo alergickí. Normálna otázka, dnes už hádam do všetkého pridávajú oriešky. Otec ma štuchol do rebier, sprisahane sa usmial na čašníka a povedal: „Ona je alergická na mačky!“ Čašník sa začal smiať a odpovedal: „To nevadí, my tu mačky naozaj nepredávame.“

#3 Babička

Nechcela som počas vysokej vzťah. Chlapi o mňa mali záujem, avšak chcela som sa predovšetkým sústrediť na štúdium. Po vysokej som prišla domov s Petrom, chodili sme spolu asi polroka. Babka sa mu hodila okolo krku a začala mu ďakovať: „Ďakujem, že si sa nad ňou zmiloval. Už som sa bála, že ostane na ocot.“

#4 Intímna otázka

Doviedol som si domov frajerku. Mal som 20, ona 19. Mama ju ihneď podrobila krížovému výsluchu. Nie, nespýtala sa jej, ako sa volá. Ako prvá musela padnúť oveľa „dôležitejšia“ otázka: „Si ešte panna?“ Chúďatko, ostala červená ako repa.

#5 Chcela pomôcť

Bol som veľmi hanblivý, tak sa mi mama snažila nájsť silou-mocou frajerku. A urobila pre to naozaj všetko. Raz sme išli po ulici, keď oproti nám išli dve krásny blondínky. Moja akčná mama začala na ne mávať a vychvaľovala ma ako tovar na jarmoku: „Počkajte, môj syn je slobodný! Má aj vysokú školu. Nechcete ho niektorá?“ Najhoršie na tom bolo, že ona to myslela naozaj vážne.

#6 Nech žije hippies

Môj otec sa veľmi rád prezlieka do rôznych kostýmov. Nič neslušné za tým netreba hľadať. Je úspešný manažér, ktorý rád šokuje ľudí. Chcel som mu raz predstaviť moju nastávajúcu. Mali sme sa stretnúť v luxusnej reštaurácii. Meškal. Už som bol nervózny, nevediac, prečo mešká. Niekto potiahol za rukáv moju priateľku: „Nemáte prosím vás, drobné?“ Bol to môj otec prezlečený za bezdomovca. Našťastie, moja priateľka ukázala, že má zmysel pre humor, a tak prešla otcovým testom.

#7 Stalker

Rozišla som sa s frajerom, ktorého moja mama brala už ako súčasť rodiny. Nemohla to prežiť, tak ho začala pravidelne prenasledovať. Po týždni mi nahnevaný volal, že to nevydrží. Vyhrážal sa, že ak s tým mama neprestane, udá ju na polícii. Našťastie prestala. Dodnes si však myslím, že bola doňho platonicky zamilovaná.

#8 Úprimnosť nadovšetko

Môj otec a alkohol nejdú veľmi dokopy. Teda idú, len to má vždy desivé následky. Vtedy býva až nemilo úprimný. Preto na jednej svadbe mame nevesty povedal, že je tučná ako prasa. Dodnes sa za to hanbím.

A čo vy? Pripravili vám rodinní príslušníci nejaké nemilé situácie?

Zdroj: reddit.com

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií