Keď film má od reality poriadne ďaleko: Toto sú tie najčastejšie filmové klišé, ktoré si všimne každý pozorný divák

Photo by Jakob Owens on Unsplash

#Pri pozeraní filmov mám často pocit, akoby scenáristi stále stúpali na tie isté hrable. Takmer v každom filme sa nájde nejaká tá chybička, ktorá neunikne kritickému oku pozorného diváka. Pretože skvelé filmové efekty nie sú všetko. Dôležitejšie je posolstvo, ktoré v tebe ostane. Ten hlboký dojem nezmizne ani po záverečných titulkoch, ale je niečím, čo si odnesieš domov.

Práve preto mám rada najmä snímky z českej a slovenskej filmovej produkcie. No samozrejme, aj niektoré zahraničné majú niečo do seba. U nich sa však neraz opakujú situácie, ktoré majú od reality poriadne ďaleko. Dnes ti ukážeme tie najčastejšie z nich.

Ktoré z nich si si všimol/všimla už aj ty?

Do postele s dokonalým mejkapom

V každom ženskom magazíne sa môžeš dočítať, aké je dôležité pred spaním dôkladne si odstrániť z tváre zvyšky mejkapu. Hrdinky rôznych filmov sa asi nedostali k tejto informácii, pretože v posteli ich vidíme výlučne namaľované.

Ráno, ihneď po zobudení vyzerajú absolútne dokonalo. Natočené vlasy, perfektný mejkap. Jednoducho žiaden znak toho, že v posteli strávili celú noc. Aby toho nebolo málo, väčšina z nich spáva v podprsenke.

Photo by bruce mars from Pexels

Keď vážne zranenie nevyžaduje prvú pomoc

Akční hrdinovia majú očividne nielen sedem životov, ale aj telo z ocele. Dokážu bez problémov šoférovať s nielen zlomenými končatinami, ale aj prestreleným bruchom. Väčšinu vydržia na plátne pekných pár minút, kým sa dostanú do nemocnice. Aj to nie vždy. Keď si už scenár vyžaduje rýchlu lekársku pomoc, pacient takmer vždy zdrhne z nemocnice, pretože musí zachrániť celý svet. A nielen to. Lekári vo filmoch napriek niekoľkodňovej šichte vyzerajú vždy perfektne. A ženy – tie sa zásadne nepotia.

Deti sa rodia expresne rýchlo

V reálnom živote pôrod dieťaťa predstavuje niekoľkohodinový maratón plný čakania a bolesti. Na to má však čas len máloktorý film. Hrdinky tu rodia expresne rýchlo, väčšinou v aute, v čase najväčšej zápletky. Porodia krásne, čisté bábätko, ktoré je oveľa väčšie než priemerný novorodenec.

Photo by Isaac Taylor from Pexels

Na pohrebe takmer vždy prší

A rozhodne z neba nespadne len pár kvapiek. Vždy z neba padá hustý, príjemný letný dážď. Tomu sa nevyhnú ani scény, pri ktorých plač zohráva kľúčovú úlohu. A to, že herci nikdy nie sú špinaví od blata? To je len taká maličkosť!

Chceš byť pekná? Daj si dole okuliare a rozpusť si vlasy

Aj tieto dve maličkosti z tej najväčšej „šeredky“ spravia skutočnú krásku. Všetci do nej budú paf a dievča, ktoré v živote nemalo kamarátky, sa stane tou najväčšou hviezdou školy. Ak si chalan, ktorý v živote nemal frajerku, skús si vymeniť šatník, trošku zmeň účes a miesto okuliarov si daj kontaktné šošovky. Možno aj na teba budú letieť baby. Aspoň tak nám to prezentujú vo filme.

Photo by Hannah Skelly on Unsplash

Káva, ktorá nikdy nepáli

Ak si si niekedy zobral/a kávu so sebou, určite si si všimla/všimol, že ten plastový pohár poriadne páli. No postavy vo filme sa dokážu s ním celkom slušne pohybovať. Neraz vidno, že v skutočnosti bežia s prázdnym plastovým pohárom.

A aké filmové prehrešky ťa dokážu zdvihnúť zo stoličky?

Zdroj: reddit.com
Odporúčame