Každá profesia má svoje tajomstvá: O týchto veciach ste doposiaľ ani len netušili

Photo by Helena Lopes on Unsplash

#V každej profesii sa nájdu drobné tajomstvá, o ktorých väčšina ľudí ani len netuší. Preto je načase si pár z nich ozrejmiť. Užívatelia Redditu vyzradili tajnosti zo svojho fachu. Vedzte, že po týchto zisteniach sa aj vy budete dívať na mnohé profesie cez inú optiku.

#1 Tiesňová linka

pixabay.com

Robím na tiesňovej linke. Mnoho ľudí si predstavuje, že je to pre operátora maximálny stres a panika, ale vôbec to nie je tak. Keby sme podľahli stresu, nevedeli by sme reálne uvažovať. Neraz jeden operátor odpovedá viacerým volajúcim, pričom sa snaží zistiť, či človek na druhej strane skutočne potrebuje pomoc, alebo je to len planý poplach. Vnímam to len ako prácu a snažím sa zachovať si odstup. Inak by som už dávno vyhorel.

#2 Máte chuť na pizzu?

Photo by Fancycrave on Unsplash

Už roky pracujem v známej pizzerii. Stále má vie udiviť, že máloktorý zákazník si uvedomí, že čím viac ingrediencií si objedná na pizzu, tým menej ich tam bude mať. Veď matematika nepustí. Nemôžete mať veľa syru, šampiňónov, ananásu i klobásy. Preto z každého dostanete len po pár kúskoch. Všetko by sa tam jednoducho nezmestilo.

#3 Novinár

Photo by Nathan Dumlao on Unsplash

Som novinár a rozhovory robím pomerne často. Mnohí ľudia sú sklamaní, že nezverejním celý ich rozhovor, ale v reportáži neraz použijem z neho iba pár viet. Často to však ľudia berú ako osobnú urážku. Veď oni chceli toľko toho povedať a ja som im nedal priestor! Avšak keby som to robil, tak by som čitateľov asi unudil k smrti. Je to kruté, avšak je to naozaj tak.

#4 Lepšie hodnotenie

Photo by rawpixel on Unsplash

Niekedy pri skúškach nechám prejsť i vyslovene hlúpeho študenta. Občas je to z nariadenia vyššej moci, kedy sa škola bije o každého študenta, inokedy sa mi zas nechce počúvať hlúpe odpovede od človeka, ktorý naozaj nevie nič. Je to zbabelé, ja viem. No i ja mám len jedny nervy.  S istotou však môžem povedať, že to tak robia aj ostatní kolegovia.

#5 Hotel

Photo by Markus Spiske on Unsplash

Už roky pracujem v obrovskom hoteli. Raz za čas sa stane, že niekto zomrie v hotelovej izbe. Zariadime odvoz tela, pobalíme nebožtíka a upraceme izbu. Biznis je biznis. A ďalší hosť ju môže dostať už v ten istý deň.

#6 Archeológ

Photo by Bart Heird on Unsplash

Aj vy ste si mysleli, že práca archeológa je dobrodružstvom sama o sebe? Vôbec. Zabudnite na to, čo vám ukazujú v amerických filmoch. Pravdou je, že väčšina archeológov nikdy nevycestuje do cudziny, zaoberá sa nudnými vecami a nehľadá pozostatky dinosaurov.

#7 Technická podpora

Photo by Tirza van Dijk on Unsplash

Pracujem na technickej podpore. Väčšinou, keď niekto volá a má nejaký problém, s ktorým si neviem dať do dvoch sekúnd rady, tak si „vygooglim“ riešenie. Ak použijem frázu: „Počkajte minútku,“ tak sa na riešenie musím spýtať svojho kolegu. Ak je to niečo extra zložité, poviem, že problém si bude vyžadovať osobitný prístup. Až vtedy začnem naozaj pracovať. A mimochodom, na podpore nemusíte prezradzovať svoje prístupové heslá. Nám sú absolútne na nič.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame