Katastrofa slovenských celebrít menom We Are the World nie je jediná: Pamätáte si na 5 ďalších skladieb plných hviezd?

Richard Muller

Richard Muller

#Slovenská coververzia legendárnej skladby We Are The World v podaní známych slovenských spevákov otriasla koncom týždňa našim internetom a zaregistroval ju pravdepodobne každý. Video, v ktorom s kostrbatou angličtinou Gizka Oňová, Štefan Skrúcaný či Tomáš Bezdeda spievajú charitatívny singel Michaela Jacksona a Lionela Richieho, sa stalo terčom posmechu.

Nie je však prvý, ktorý spojil slovenské hviezdy v jednej skladbe. Nie vždy spolu nahrali prerábky a nie vždy to bol úplny prepadák, preto sme pre vás vybrali ďalších 5 pamätných skladieb, v ktorých známi speváci spojili svoje sily.

Dobré ráno (1986)

Len pár mesiacov po originálnej verzii We Are the World vzniklo Dobré ráno. Klip s budovateľským charakterom je vskutku parádny, ľudia z Petržalky tam určite spoznajú okolie dnešnej Einsteinovej ulice. A obsadenie? Richard Müller, Jožo Ráž, Meky Žbirka, Robo Grigorov, Dara Rolins…

Balada o poľných vtákoch (2006)

Katarína Knechtová, Andy Ďurica, Miko Hladký či Kuly. Aj tí sa objavili v prerábke známej Balady o poľných vtákoch Mira Žbirku, ktorá vznikla v roku 2006. Nie je to úplne peklo, no za originálom to zaostalo o kilometre…

Vráť trochu lásky medzi nás (2003)

Po smrti gitaristu Tublatanky a Money Factor vznikla v roku 2003 skladba Vráť trochu lásky medzi nás. Ide o jednu z viac vydarených prerábok, na originál to však nesiahalo. Objavil sa tu napríklad Igor Timko, Miko Hladký, Kuko z Horkýže slíže alebo Kuly.

Náš svet je pestrý (2000)

Troška pozabudnutú skladbu napísal frontman O.B.D. a Divnej zostavy Roman Galvánek na počesť Anastázie Balážovej, ktorú v roku 2000 zabila v Žiline partia neonacistov. Objavili sa v nej Hex, Peter Lipa, Andrej Šeban, Pavol Hammel alebo Janko Kuric z Vidieku.

Kým vieš snívať (2005)

Túto skladbu v roku 2005 poznal tiež každý, nahrali ju totiž počas prvej série slovenskej Superstar. Nemala charitatívny podtext, skôr len zvýraznila celú mániu, ktorá okolo prvej Superstar na Slovensku vznikla.

 

Odporúčame