Kašľať na školu, toto si nemôžeš nechať ujsť: Netflix ti počas septembra prinesie skvelé filmové a seriálové projekty

Disenchantment. Zdroj: Netflix

#Spolu so septembrom neprichádza len leto, ale pre mnohých stále aj návrat do školských lavíc či práce po poctivom letnom ničnerobení. Pokiaľ však si však chceš dopriať ešte trochu oddychu predtým, než sa ti naplno rozbehnú pracovné a školské povinnosti, určite by si si mal zapnúť Netflix. ďalší mesiac na teba čaká množstvo skvelých filmov a seriálov.

Moving Art (3. séria)

Pokiaľ miluješ prírodu a svoje okolie máš už prejdené skrz naskrz, pusti sa do tohto skvelého dokuseriálu Moving Art. V ňom ťa režisér Louie Schwartzberg zoberie na cestu naprieč celým svetom, aby si ukázal všetky možné zákutia, nedotknutú prírodu či živočíchov.

VIDEO 12 hodín sŕkajúceho Alexeia či brutálne zaujímavosti zo zákulisia: Netflix by si mal sledovať aj na YouTube

Okolo celého tohto projektu bolo pomerne dlhú dobu veľké ticho, no 3. séria vyšla na Netflixe už 1. septembra. A ty pri tom musíš rozhodne byť. Ukážka pre tretiu sériu zverejnená nebola, tak si aspoň pripomeň krásy tej druhej.

SCREAM (3. séria)

Nafúkaná stredoškoláčka Nina bola brutálne zavraždená. Jej milenec je nezvestný a panika sa pomaly začína šíriť celým mestom. Spolužiaci Niny sa musia vyrovnať nielen s jej smrťou, ale aj s faktom, že sa po meste zrejme potuluje vrah, ktorý môže kedykoľvek znovu udrieť. Naviac sa začínajú otvárať staré rany, ktoré 20 rokov hnili a teraz začínajú byť smrteľne nebezpečné.

Má vražda Niny niečo spoločné s dávnym zabíjaním sériového vraha? To sme sa dozvedeli z prvých 10 dielov seriálu od stanice MTV, ktorý sa nechal inšpirovať úspešným radom hororových filmov s názvom Scream. Po úspechoch prvých dvoch sérií vznikla aj tretia. Má šesť epizód a podtitul Resurrection. Pokiaľ si ju doteraz nestihol vidieť, určite si ju pozri na Netflixe.

The Walking Dead (9. séria)

Nemáme to síce potvrdené presne, no vzhľadom na fakt, že na slovenskej verzii Netflixu je dostupných všetkých osem sérií a na tom americkom bude premiérovať aj deviata, by sme nemali byť ukrátení ani my. Úprimne netušíme, koľko ľudí ešte vydržalo tento projekt sledovať až doteraz, no rozhodne vám patrí náš obdiv. Azda netreba pripomínať, že Netflix uverejňuje seriál neskôr, ako samotné AMC – v skutočnosti sa už čaká na 10. sériu, ktorá pred mesiacom dostala aj trailer.

Archibald’s Next Big Thing (1. séria)

Milá oddychovka, ktorú si rozhodne môžeš pustiť aj s mladším súrodencom. Seriál vznikol na motívy oceňovanej detskej knižky a uvidíš v ňom mladé kura Archibalda, ktorý žije prítomným okamihom a každý jeden deň na neho čaká jedno nové dobrodružstvo. Chýbať však nebude ani humor, ktorý pobaví jedine tých starších.

Seriál Breaking Bad dostáva filmové pokračovanie: Uvidíš ho na Netflixe, sleduj prvý trailer s odhaleným dátumom vydania

Elite (2. séria)

13 Reasons Why na španielsky spôsob sa stretol s pomerne dobrým prijatím. Odklepnutá preto bola aj druhá séria, vďaka ktorej sa dozvieme, ako budú pokračovať príbehy našich starých známych hrdinov na prominentnej strednej škole. Prvá séria mala príjemných osem epizód, takže pokiaľ sa chceš do tohto seriálu pustiť, pokojne si stíhaš za jeden večer pozrieť celú predchádzajúcu.

Hip Hop Evolution (3. séria)

Pokiaľ si milovníkom tohto nielen hudobného štýlu, tento projekt máš už v najväčšou pravdepodobnosťou za sebou. Už prvý septembrový piatok sa však môžeš tešiť na pokračovanie, ktoré ťa opäť vezme na cestu do minulého storočia (konkrétne 90. roky), kde budeš môcť sledovať cestu tých najlepších MCs na scéne. Tretia séria sa zameria na také veľké mená, ako Tupac, Biggie, Lil’ Kim či Jay-Z, takže ti asi netreba hovoriť, že to bude skutočne mocná záležitosť. Trailer nie je k dispozícii, tak si pusti aspoň ten pre predošlú sériu.

The Spy

Herca Sachu Barona Cohena poznáš s najväčšou pravdepodobnosťou ako Borata, Ali G, Bruna či Diktátora. Tento komediant je na scéne už pekelne dlho a každý ho má zafixovaného ako človeka, pri ktorom sa všetci poriadne zasmejú. Netflix sa to však rozhodol zmeniť. Vo filme The Spy si zahrá agenta Mossadu s menom Eliyahu „Eli“ Ben-Shaul Cohen. Tomu sa v skutočnosti podarilo infiltrovať do sýrskej vlády a navždy tak zmeniť históriu Izraela. Určite bude zaujímavé sledovať, ako si herec s touto úlohou na plátne poradí.

Netflix and Chill: Odporúčame top seriály a filmy pre tento august

The I-Land

Streamovací gigant sa opäť pohrá s našimi mysľami. I-Land nám totiž predstaví skupinu desiatich ľudí, ktorí sa z ničoho nič preberú na neznámom ostrove. Nevedia ani len to, kto sú a prečo sa na konkrétnom mieste nachádzajú. Rozhodnú sa spojiť sily a vydajú sa na neistú cestu domov.

Čoskoro zistia, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Sú teda nútení čeliť tvárou v tvár extrémnym psychologickým a fyzickým nástrahám ostrova. Nakoniec sa budú musieť postaviť sami sebe, alebo umrieť ako tí najhorší.

Disenchantment (2. séria)

Tvorca Simpsonovcov, Matt Groening, nám v priebehu aktívnych rokov tvorby predstavil svoju verziu budúcnosti skrz projekt Futurama, prítomnosť cez milovaných Simpsonovcov a na rad prišla minulý rok aj minulosť. Seriál Disenchantment sa síce stretol so zmiešanými reakciami, no my veríme, že druhá séria bude aspoň taká dobrá, ako tá prvá.

VIDEO Netflix prichádza s druhou sériou Midhuntera: Dočkáš sa v nej vraha detí aj vyčíňania Charlesa Mansona

Toto samozrejme ani zďaleka nie je všetko, čo v septembri príde na Netflix. Vyzdvihnúť ešte môžeme stand-up špeciál Billa Burra s názvom Paper Tiger, dokumentárny seriál The Mind, Explained, film Tall Girl, Between Two Ferns: The Movie, druhú sériu Explained či snímku The Politician. Je toho skutočne až-až, takže nám nezabudni dať v komentároch vedieť, do čoho sa v septembri pustíš ty.

Zdroj: polygon.com, YouTube
Odporúčame