Kariéra v časoch startupov a bitcoinu: Ak hľadáš perfektné uplatnenie a zároveň pracovnú slobodu, zajtra večer už máš program!

žena práca job zamestnanie kariéra

Skvelá kariéra a sloboda v jednom, to je budúcnosť, ktorá môže čakať aj na teba (Zdroj: Freepik.com)

#Si mileniál, X, Y či Z? Aj teba určite mrákajú možnosti kariérneho rastu, toho správneho uplatnenia či úspechu. Žijeme hyperaktívnu, proaktívnu vlnu startupov a hodinovej slobody. Pípnuť si kartu o 7:00, pípnuť si ju o 16:00 a ísť domov, tak táto éra sa skončila. Priniesla so sebou slobodu. Jasné, veľa, veľa slobody. A teda aj ostrú spŕšku zodpovednosti za vlastný brand a úspech.

Premýšľaš, čo teraz, kam sa pohnúť? Mnohí sú vydesení spraviť čo i len krôčik, pretože sa zapíše do omniprezentných stôp internetu a možno bude fatálny. Samozrejme, povedať ti kadiaľ bežať nevieme, no vieme ti dať rady, cenné rady od tých, ktorí sú už na druhom brehu a túto povestnú bariéru úspechu a vedomosti o tom, čo chcú v živote robiť, prekročili.

Rady sa sypú z každej strany, predsa len, mnoho ľudí si spravilo svoj brand práve z monetarizovaného pomáhania, a tak si vieš prečítať blog, kúpiť 400 kníh a na konci aj tak možno zistíš, že nevieš nič, pretože si všetci protirečia a ani len ten drobný prienik nesedí na tvoj profil. V takejto situácii je fajn si uvedomiť mantinely a stanoviť si kritériá. Jednou z možných ciest je napríklad vyhľadávať všestranný content z pracovného prostredia, ktorý je motivujúci, no hodnotný pre tvoje potreby. Pri našom “risŕči” sme narazili na Night of Chances, tiež z dielne Nexterie, o ktorej sme už viackrát písali.

David Gawlowski Marcela Havrilová Night of Chances
Sprava: David Gawlowski (Telco & High Tech Lead for CEE, Accenture), Marcela Havrilová (Microsoft Education Lead) z Night of Chances Business 2022 (Zdroj: Night of Chances)

Čo teda robia a ako ti vedia pomôcť? Tvoria online eventy, ktoré po prenose nájdeš na YouTube a Facebooku, v ktorých spovedajú firmy, startupy, zaujímavých ľudí či verejný sektor. Témy, ktoré preberajú, nasledujú aktuálne trendy. Vlastne sa aj pýtajú, po čom len túžiš, keďže počas livestreamu im beží Slido. Ak si napríklad vášnivý IT guru a chcel by si niečo začať robiť, v stredu 16. februára bude Night of Chances IT a bude sa kecať o tom, ako vytvoriť projekt a úspešne ho potlačiť zo Slovenska do sveta. A vyspovedajú aj profesionálov o trendovej prediktívnej analýze dát. Sú to témy, ktoré momentálne dominujú kuloárom, a pokiaľ si do IT, prienik záujmov bude zaručený.


Livestream Night of Chances IT už v stredu 16. 2. od 18:00 hod!


Ak nie si do IT, tiež nemusíš zúfať. Niekedy to vyznie, ako keby svet potreboval v tomto bode len IT people a ostatní mu boli akosi na príťaž. Night of Chances tvoria aj iné eventy. Tento semester môžeš napríklad očakávať noci kreatívy, e-commerce či legal. Mimo eventov sa s tebou radi spoja prostredníctvom ich sietí, kde im momentálne beží rubrika Topíš sa, ktorá sa venuje práve mapovaniu hackov a radám, ako si nájsť svoje kariérne nasmerovanie od úspešných profesionálov. Tvoria komunitu, v ktorej môžeš čerpať rozumy a zároveň sa cítiť v obraze s aktuálnymi trendami na pracovnom trhu. Zistili sme, že sú všetci vášnivými čitateľmi a teda radi robia aj rubriky o top knihách, ktoré by ti mohli tiež pomôcť v hľadaní sa.

Áno, svet je možno komplexnejší a komplikovanejší, než ho zažili naši rodičia, no treba si uvedomiť, že pokrok nezastavíš. Jedinou cestou von je cesta cez, ako tvrdil Hegel. Vo svojej podstate si toto tvrdenie osvojili aj mnohí iní, tak napríklad CEOs zo CEO Summitu (konkrétne CEOs ESETu, Úradu Vlády SR či AT&T), ktorí pri otázke ohľadom potrebných skillov na kontemporárnom trhu zaradili na prvé miesto adaptabilitu. Zaujíma ťa, ako to na CEO Summite vyzeralo? Pozri si záznam!

Nuž, a čo môžeš spraviť hneď teraz pre zvýšenie svojej adaptability? NoC odporúča skúsiť napríklad studené sprchy. Znie to tak trochu nezmyselne, veď predsa, aké je spojenie medzi sprchou a uplatnením sa na trhu práce. V tomto kontexte ide o fyziologický proces. Vystavovať svoje telo stresu, napríklad teplotnému, v primeraných dávkach zvyšuje odolnosť tvojho organizmu na stres ako taký. Vyskúšaj a daj im vedieť, alebo ich označ v storke, radi sa o tvojich zisteniach, tipoch či hackoch dozvedia a možno aj tvoja cesta pomôže niekomu ďalšiemu.

Nezabudni im dať follow na Facebooku a Instagrame.

Night of Chances IT 2022
Night of Chances IT už v stredu 16. februára! (Zdroj: Night of Chances)
Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame