Kam za nákupom tenisiek? Toto sú top európske obchody, ktoré musia vidieť všetci sneakerheads

Foto: Edgar Chaparro/Unsplash.com

#V dnešnej dobe cestuje veľká časť populácie. Väčšina z nás chce vidieť pamiatky, skúsiť dobré jedlo, vidieť kus sveta a získať nové zážitky. No potom je tu druhá skupina cestovateľov. Je už pomerne bežné, že množstvo ľudí sa dnes vyberá na dlhé výlety naprieč Európou kvôli lovu na najštýlovejšie tenisky na trhu! Milovníkom tenisiek a streetwearu prinášame rebríček kultových obchodov, za ktorými sa veru oplatí cestovať.

Praha: Queens

Za 15 rokov sa z tohto pôvodne malého sekáča stal jeden z najlepších streetwearových obchodov v celom Česku, ktorý stál pri zrode českej sneakers scény. Brutálne veľký výber je však iba jednou z vecí, na ktorú sa tu môžete tešiť. V predajni sa dizajnéri vyhrali s osvetlením, hudbou a aj so samotným vybavením. Stojany na tovar sú napríklad v tvare obrovských nákupných tašiek či krabíc od topánok.

Adresa: Jindřišská 16, 110 00, Praha 1

Viedeň: Art and Style

Tento vlajkový obchod umenia a štýlu je skutočným zážitkom pre oči. Nachádza sa v budove starého divadla Boulevard, ktoré bolo kedysi jedno z najpopulárnejších v meste a jeho unikátna história je rovnako pestrá ako súčasný obchod. Predajňa má asi najväčšiu kolekciu športových topánok Converse, akú ste kedy mohli vidieť. A ďalšími značkami rozhodne nezaostáva!

Adresa: Anagasse 3, 1010, Viedeň

Berlín: Overkill

Značka Overkill je dobre známy pojem medzi fanúšikmi štýlovej obuvi. Berlínsky obchod je „must-see“ zastávka pre všetkých milovníkov exkluzívnych vydaní, ktoré v slovenských a českých obchodoch len tak neuvidíte. Navyše, pýši sa aj ženskou verziou Overkill Women, ktorá je nadupaná nielen svojou ponukou obuvi, ale aj dizajnom interiéru, ktorému dominujú #goldenpalms.

Adresa: Köpenicker Strasse 195 A, 10997, Berlin

Miláno: Slam Jam

Spojenie talianskeho citu pre módu so streetwearom – to je Slam Jam! Odkedy tenisky dobyli móla fashion weekov, je tento perfektný online store a štýlový kamenný obchod priam mekkou teniskových nadšencov.

Adresa: Via Lanza 1, Milan

Paríž: Sneakersnstuff

Značka vznikla pôvodne roku 1998 v Škandinávii. Dnes má však tento úspešný brand pobočky po celom svete v mestách ako je New York, Londýn, Berlín a samozrejme Paríž. Každý obchod je priam ríšou fantázie, kvôli ich netradičnému spôsobu vystavovania produktov, alebo kvôli rôznym inštaláciám. V  newyorskom ste napríklad mohli vo výklade nájsť zdemolované auto. A v tom Parížskom? Poďte zistiť sami!

Adresa: 95, rue Réaumur, 75002, Paris

Kodaň: Naked

Milé slečny, určite ste už našli perfektný pár tenisiek, no čísla zodpovedali skôr vašej výške, než veľkosti nohy? V bežných obchodoch sa to stáva, ale v predajni Naked rozhodne nie! Prečo? Pretože tento obchod je venovaný iba vám. To znamená pestrý výber modelov tenisiek, ktoré konečne zoženiete aj v malých číslach.

Adresa: Klosterstræde 10, 1157, Kodaň

Odporúčame