Kam sa oplatí vyraziť za hranice? Toto je rebríček top miest pre nočný život, skvelé jedlo alebo sex

Foto: unsplash.com

#Vďaka lacným letenkám sa mnohým môže zdať, že svet nie je až tak obrovský. Keď si ale máš vybrať jedno miesto, kam by si chcel ísť, zrazu nastáva problém, pretože je prirodzené, že človek by videl najradšej všetko. Možno ale aj vďaka nasledujúcemu rebríčku, bude tvoje rozhodovanie o niečo jednoduchšie.

Existuje takzvaný City Life Index, ktorý berie do úvahy faktory ako jedlo, cena, kultúra či otvorenosť domácich. Za týmto rebríčkom stojí magazín Time Out, avšak okrem poradia tých najlepších miest vytvárajú aj iné, jedinečné štatistiky. Pozri sa spoločne s nami na ne.

Najlepšie miesto na svete

Veľké jablko získalo prvenstvo vďaka najlepšej kombinácii zábavy, kultúry či jedla. Skrátka, New York je ideálnym synonymom k slovu rozmanitosť. New York, ktorý je najľudnatejším mestom USA, je pre mnohých cestovateľským snom. Rušná atmosféra, ktorá ťa najprv ohromí a potom absolútne pohltí je priam famózna. Letenky do tejto metropoly sa dajú nájsť už približne od 250 eur, čo je naozaj perfektná cena!

Na druhej priečke sa umiestnilo austrálske Melbourne, nasleduje Chicago, Londýn a prvú päťku uzatvára mesto anjelov – Los Angeles.

Foto: pixabay.com

Street Food

Vychutnať si „jedlo na nohách“ v obdobe street foodu sa dá najlepšie v Bangkoku. Hlavné mesto Thajska je jedným z najrýchlejšie rastúcich miest v juhovýchodnej Ázii. Každoročne sem prúdi stále viac a viac turistov a tomu sa prispôsobuje aj gastronómia.

Foto: unsplash.com

Zábava a pivo

Aj ty rád vypadneš večer von s kamošmi do baru? V tom prípade by tvoje kroky mali smerovať jednoznačne do Madridu. Hlavné mesto Španielska je lídrom v počte návštev barov, kde si partia rada dopraje dobré pivo. Mimochodom, Madrid sa umiestnil v rebríčku City Life Index na 11. priečke.

Foto: unsplash.com

Najmenej priateľské a najviac sexu

Mnohých zrejme prekvapíme, ak povieme, že Paríž, vyšlo z prieskumu ako najmenej priateľské mesto na svete. Irónia, že? Zároveň ale získalo prvenstvo v tom, že ide o najspoločenskejšie miestom na svete.

Svoju reputáciu zachraňuje aspoň tým, že ide naozaj o mesto lásky. Parížania majú najviac tiež najviac sexu zo všetkých metropol. Podľa údajov dailymail.co.uk majú Parížania v priemere viac sexu ako ostatní na svete. A to 33-krát do roka.

Foto: unsplash.com

Najlepší nočný život

Mesto hriechu. Aj tak sa hovorí o Las Vegas, ktorý bol vyhlásený za najlepšie miesto v prípade nočného života. Nečudujeme sa. Množstvá kasín a inej zábavy nedovolia snáď nikomu, aby večer ležal v hotelovej izbe.

Foto: unsplash.com

Alkohol tečie potokom

Aj tak by sa mohol prezentovať Manchester. Práve v tomto meste sa údajne najviac konzumuje alkohol. Či je to tak naozaj nevieme, aj keď sme pred časom z Manchestru priniesli reportáž, ale rozhodne sa sem oplatí ísť. Ide o kolísku svetového futbalu a na svoje si určite prídu aj všetci milovníci múzeí či hudby.

Foto: unsplash.com

Zvyšok rebríčku

Prvú päťku sme vám predstavili v úvode. Na šiestej priečke je Montreal. Trochu ďalej, ale stále s výbornou dostupnosťou je Berlín, ktorý skončil na 7. mieste. Nasleduje Glasgow, už spomínaný Paríž a prvú desiatku uzatvára Tokio. V rebríčku sa z miest, ktoré sú najbližšie k Slovensku najlepšie umiestnila Viedeň, ktorá skončila na 34. mieste.


Odporúčame