Kali púšťa von ďalšiu hudobnú novinku, tentokrát so Simou. Ovládne trendy? Album už je v predaji

Kali tiež patrí medzi interpretov, ktorí v tomto kalendárnom roku vydávajú nový album. Jeho aktuálne CD sa volá Lepší, pričom to, čo sme zatiaľ z tohto hudobného projektu počuli, má jednoznačne potenciál na to, aby ľudí bavilo. Ostatne, Kali má naozaj širokú fanúšikovskú základňu a vždy vedel vydať to, čo sa jeho poslucháčom páčilo. Tento trend potvrdzuje aj nový Kaliho track Nehaj to ísť, na ktorom mu hosťuje rapperka Sima. 

Kaliho track Nehaj to ísť, kde hosťuje Sima, sa nesie v typickom reggae tóne, o beat sa postaral Peter Pann a gitaru zaobstaral Peťko Bulík. Singel má po niekoľkých hodinách viac ako 55 tisíc vzhliadnutí na video platforme YouTube a vzhľadom na to, že tracky Kaliho so Simou majú naozaj široký záber, tak tento track by sa mal počas najbližších dní držať na prvých priečkach (minimálne) slovenských trendov na YouTube. Uvidíme, či sa papierové predpoklady v tomto prípade potvrdia, ale ako píšeme, zatiaľ tomu naozaj všetko nasvedčuje.

Kali na svojom profile na sociálnej sieti Instagram taktiež spustil predpredaj nového albumu Lepší, pričom reakcie ľudí nenechali na seba dlho čakať. Kali je jedným z najviac sledovaných a populárnych rapperov v našich končinách a prakticky čokoľvek vydá, má medzi ľuďmi obrovský úspech. Jeho hviezda nevystrelila takpovediac cez noc, na scéne je už naozaj veľmi dlho a postupnými krokmi sa prebil na samotný vrchol. Niekto mu zľahka vyčíta, že jeho rap už nie je tak úplne rap, žáner, ktorý mal vždy príchuť undergroundu.

Pravdou je, že Kaliho hrajú v rádiách, oceňujú ho v anketách a v jeho hudbe sa objavujú aj ďalšie štýly, nielen spomínaný rap. To ale vôbec nevadí, pretože sa uňho jedná o postupný vývoj a to, čo robí, ľudí naďalej baví. Koniec koncov, o tom, čo je trendy a čo je mimo rozhodujú poslucháči. „Príjemné počúvanie. A napíš do komentu, našiel/našla si sa v texte? Máš okolo seba ľudí, čo sa ti snažia život znepríjemniť, len preto, že by chceli žiť tvoj život? Za dve hodiny odchádzam podpisovať albumy,“ napísal Kali v svojom príspevku na Instagrame, kde ho sleduje k dnešnému dňu približne 300 tisíc ľudí. Málokto má na Slovensku vyššie štatistiky.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dalyb natočil na telefón klip pre Eli Michaili a Laris Diam (VIDEO)

25.októbra Kali publikoval track Lepší, pričom táto skladba má za pár týždňov takmer 700 tisíc pozretí a patrí medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v Českej republike. Je to vlastne preukázaním toho, že Kali naozaj stále láka. Aj keď mu niektorí ľudia vyčítajú, že toho tvorí až priveľa, stále má čo povedať, stále má čo ponúknuť a vzhľadom na to, že sa jeho život posúva dopredu aj po ľudskej stránke, tak dáva zmysel, že témy jeho trackov sa s pribúdajúcim časom menia a prispôsobujú tomu, čo sa deje jeho v každodennom dianí.

Nikto nemôže čakať, že sa bude venovať takým istým témam ako pred desiatimi rokmi. To by samo o sebe bolo znakom stagnácie. Pričom, Kali je naopak chlapík, ktorý sa stále snaží posúvať dopredu. A je to na jeho hudbe cítiť. K albumu samozrejme chystá aj koncertné turné, ktoré by malo uzrieť svetlo sveta, keď to takpovediac bude možné. Verme, že to bude v roku 2021. Všetko tomu nasvedčuje.

Foto: Kali, profil na Instagrame

Odporúčame