Joe Exotic je postava, ktorú neobsiahne ani seriál: Pozri sa na 5 šialených faktov, ktoré Tiger King vôbec nespomenul

Joe Exotic pózuje s tigrom

Joe Exotic a jeho obľúbené tigre (Zdroj: Netflix)

#V dnešných dňoch je pre zmenu témou číslo jeden dokumentárny seriál s názvom Tiger King, pri ktorom ti sánka padne takmer v každej epizóde. Bizarnosti, aké hlavná postava, Joe Exotic, dokázal vo svojom živote vymyslieť a uskutočniť, by ti ani vo sne nenapadli.

Všetko len podčiarkuje fakt, že ide o skutočný príbeh, ktorý bol upravovaný naozaj len minimálne. Ak z ikonickej postavy nemáš dosť, pozri sa na ďalšie „skvelé“ nápady, ktoré skrsli v hlave Joea Exotica.

Joe v skutočnosti nepoužíval playback

Dokonalým podčiarknutím absurdnosti života Joea sú jeho piesne a originálne videoklipy, ktoré sa v seriáli často objavujú. Asi každému bolo hneď jasné, že hlas nepatrí jemu. Jasné, musel to byť playback. Skutočnosť je však oveľa bizarnejšia.

Joe si totiž zaplatil celú kapelu s názvom Clinton Johnson Band, ktorá zaňho hrala na hudobných nástrojoch a spievala nezabudnuteľné emotívne texty piesní. Celú túto skutočnosť objasnil Robert Moor, ktorý pracoval na podcaste o Joeovom živote.

Predstieral, že má rakovinu

Joeove nápady neboli vždy len úsmevné a plné humoru. Hoci si si nad niektorými mohol povedať, že je to cez čiaru, tento bol omnoho ďalej. Keď GW Zoo dochádzali financie a hrozilo, že skrachuje, Joe sa rozhodol celú situáciu zachrániť famóznym nápadom.

Na sociálnych sieťach sa so svojimi fanúšikmi podelil o smutnú správu, v ktorej mu diagnostikovali rakovinu kostí a prostaty. Skormútení nadšenci neotáľali a okamžite začali posielať finančné dary pre Joea a všetkých jeho chlpatých miláčikov. Až neskôr sa zistilo, že v skutočnosti mal len zápal prostaty a herpes.

Joe bol šéfom polície

Mladý Joe bol plný nádejí a nenechal sa odradiť ničím. Vo veku len 19 rokov sa stal šéfom okresného policajného zboru v Texase. Aj napriek tomu, že pod ním bolo len niekoľko policajných dôstojníkov, jeho guráž sa rozhodne musí oceniť.

Z väzenia ho chcú dostať vplyvní ľudia

Po dopozeraní seriálu mnohí ľudia zostali na pochybách, či si Joe svoj prísny trest skutočne zaslúžil, a či nie je možné prípadné neprávosti voči jeho osobe napraviť. Medzi týchto ľudí patrí napríklad aj Donald Trump, ktorý vyhlásil, že skutočne zváži udelenie zváži udelenie milosti.

Okrem Donalda príbeh nadšenca divých šeliem dostal aj Cardi B, ktorá na sociálnych sieťach zverejnila myšlienku založenia účtu na stránke GoFundMe. Prispieť by mohol ktokoľvek a z vyzbieraných peňazí by sa hradili drahé účty právnikov.

Joe plánoval otvoriť striptízový klub

Ešte skôr než sa ukázalo, že Jeff nakoniec podrazí každého svojho spolupracovníka, spolu s Joeom mali geniálny nápad. Plánovali si otvoriť bisexuálny striptízový klub, ktorý by bol prepojený s kontaktnou zoo. Famózny projekt mal niesť názov Tigers and Dreams, a nás rozhodne mrzí, že sa nikdy nestal skutočnosťou.

Zdroj: bt.com, cheatsheet.com, menshealth.com
Odporúčame