Jeden z TOP bangrov dekády: Je to ako má, je to ako má byť, nemáme na výber,… (Reminder)

Dostali sme sa do druhej polovice mája, ani sa nenazdáme a čoskoro tu bude leto. Ako veľmi dobre viete, dnes je streda a to znamená, že vám prinášame nový diel našej rubriky Reminder, kde sa venujeme rôznym druhom trackov slovenského a českého rapového sveta, ktoré by si zaslúžili pozornosť, či už preto, že sú o niečo staršie, alebo preto, že sa im svojho času nedostalo toľko pozornosti ako by si zaslúžili.

Keď už sme v úvode načrtli letný vibe, ostaneme pri ňom, pričom dnes urobíme výnimku. Výnimku v tom zmysle, že bude reč o skladbe, ktorá nie je úplne stará, i keď to nie je ani aktualita, pričom taktiež je to song, ktorého sledovanosť je viac ako slušná.

Myslíme si ale, že v súčasnosti, kedy sa teploty vonku dvíhajú, počasie je konečne príjemnejšie a v neposlednom rade sa uvoľňujú opatrenia spôsobené celosvetovou pandémiou koronavírusu, je táto skladba tým, čo nielen vy, ale aj my potrebujeme.

Predovšetkým základná myšlienka je hodná osvojenia a toho, aby ste sa ňou riadili. Všetko je tak, ako má byť. I keď musíme férovo uznať, že niekedy to tak prinajmenšom nevyzerá.

Rok 2018, Čis T a jeho vtedy nový album s názvom YAK OROL si získavajú pozornosť naprieč slovenským rapovým spektrom. A skladba Je To Ako Má Byť, ktorá je absolútnym bangrom. K dnešnému dňu ju videlo viac ako 17 miliónov ľudí a dovolíme si tvrdiť, že s príchodom letných mesiacov bude toto číslo ešte rásť. Je to prototyp songu, ktorý si pustíte, keď máte letnú pohodičku, keď ste na slnku, keď ste pri vode a keď ste s partiou.

Taktiež vtedy, keď sa nejak tak chcete utvrdiť v tom, že veci idú správnym smerom. Kombinácia v zložení Čis T, Kali, Mišo Biely a hudba od MadSkilla bola odsúsená na úspech a môžeme konštatovať, že o tejto skladbe sa hovorí aj po približne troch rokoch od vydania. Pretože je naozaj dobrá.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
S kým bude bojovať Erik Tresor? Flexking na to nemá vajcia

K tomu dodajme videoklip, do ktorého sa zapozeráte tak, že si ho pustíte aspoň dvakrát alebo trikrát. V tomto prípade zapadlo všetko dokopy a vznikol song, ktorý môžeme pokojne označiť ako jeden z najlepších nielen za uplynulé roky, ale aj za uplynulú dekádu. Sami sme zvedaví, ako na tom budeme, čo sa týka letných rapových trackov, v tomto kalendárnom roku. Z toho, čoho sme boli svedkami doteraz, môžeme konštatovať, že latka rokov minulých je nastavená naozaj vysoko. Treba ju však skúšať preskakovať, inak to nejde.

„Nemusíš sa báť somnou, keď ta chvíla príde. Ako volný pád, bez slov. Len ukáž jak sa hýbeš, budeme to hrať, kdo skôr. Dokončíme príbeh. Je to ako má, je to ako má byť, nemáme na výber,“ čo skrátka dodať, keď si prečítate tento úryvok, už vám bude hrať v hlavne samotný song, o tom nepochybujeme. Všetci zainteresovaní sa ukazujú vo výbornej hudobnej forme, pričom slohy Čis T-ho aj Kaliho idú do hĺbky a skrývajú v sebe viacero zaujímavých významov, ktoré možno pôsobia na prvé počutie povrchne, ale nie sú. V neposlednom rade si treba uvedomiť, ako to všetkým zainteresovaným spolu ladí, pretože je to stále vzácnejšie a vzácnejšie.

Na záver môžeme dodať asi už len toľko, že pevne veríme, že skladby takejto kvality budeme mať možnosť počúvať aj naďalej. Zhodneme sa všetci, že leto 2021 svoju hymnu potrebuje. A je dosť možné, že na ňu nebudeme čakať dlho. Vzhľadom na to, ako sa (nielen) hudobná tvorba rozbieha v uplynulom období, tak čoskoro budeme svedkami skladieb, ktoré budú môcť ašpirovať na tento titul. Ako sme si už ale viackrát v minulosti všimli, tak tie najviac uchytené a virálne sú častokrát tie neplánované. O všetko vás budeme samozrejme informovať aj na našom webe.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Známy rapper vydal hymnu k MS vo futbale. Je to prepadák

Foto: Čis T, cover album YAK OROL

Odporúčame