Jeden z najväčších hitov od Katy Perry je plagiát: Prehrala súd a bude platiť mastnú pokutu. Komu veríš ty?

Katy Perry (zdroj foto: Instagram.com/katyperry)

#Hit Dark Horse z roku 2013 od Americkej speváčky Katy Perry bol súdom prehlásený za plagiát. 34-ročná speváčka mala údajne ukradnúť beat zo skladby od menej známeho rappera FLAME-a. Ten dal následne speváčku na súd.

Hoci sami zvukoví experti sa počas súdneho konania vyjadrili, že melódia zo skladby prevzatá nie je, nestačilo to na to, aby presvedčili porotu. Má ísť totiž iba o jednoduchý 4-taktový beat, ktorý sa v dnešnej popovej a generickej hudbe používa v každej druhej pesničke.

Katy Perry trvá na tom, že pieseň je originál, vytvorila ju so svojim tímom a interpreta FLAME ani do tohto incidentu nepoznala. To je ale otázne, pretože FLÁME získal za album dokonca jednu nomináciu na Grammy.

Fanúšikovia Katy Perry sa búria proti súdnemu rozhodnutiu a spisujú petície. “Je až neuveriteľné ako keď sa človek dostane na vrchol, každý sa ho snaží nejako zhodiť a priživiť sa, veď tie piesne sú úplne odlišné…” píše člen z jej fanklubu.   

Na porovnanie dvoch piesní prinášame video, v ktorom je vidieť, že beat je síce podobný, no ak by na to nik neupozornil, asi by si si to nevšimol. Myslíš si, že sa Katy Perry inšpirovala, alebo ide ozaj o nešťastnú náhodu?

Odporúčame