Je to absolútny nezmysel: Toto je 6 najrozšírenejších mýtov na internete, ktorým ešte stále veríme

pixabay.com

#Web je plný „zaručených“ faktov. Mnohým veciam automaticky veríme a to bez toho, aby sme čo i len trošku pátrali po tom, kde je pravda. Internet znesie naozaj veľa. Prakticky na ňom nájdete čokoľvek. Dnes sa zameriame na 6 mýtov, ktorým prekvapivo stále verí väčšina z nás. Je najvyšší čas ich úplne vyvrátiť aj s koreňom.

#1 Ak zadáte svoj PIN v bankomate v opačnom poradí, okamžite privoláte políciu

pixabay.com

Samozrejme, že to je lož. Pretože muži zákona nemajú nič iné na práci, len strážiť bankomaty a čakať na signál, ktorý sa nemá ako preniesť. Čo má robiť ten chudák, ktorý má napríklad PIN 2332? Vždy, keď si bude chcieť vybrať peniaze, sa mu za chrbtom zjaví polícia?

Aby sme šíriteľom tohto mýtu až tak veľmi nekrivdili, kedysi sa naozaj v USA uvažovalo o podobnom čine. Avšak práve kvôli palindromickým číslam sa upustilo od jeho realizácie.

#2 Počas života zjete X pavúkov

pixabay.com

Na webe môžete vidieť od jednociferných údajov skonzumovaných pavúkovcov až po niekoľko desiatok či stoviek. Pravdou je, že počas života nevedome nezjete ani jedného pavúka. Pavúk má tiež inštinkt sebazáchovy a preto sa nepriblíži k človeku. Cíti jeho sálajúce teplo, dych či tep. To všetko vyhodnotí ako potenciálne nebezpečenstvo a radšej sa ide schovať do diery.

#3 Konzumácia GMO potravín je zdraviu škodlivá

pixabay.com

Tak téma geneticky modifikovaných potravín trápi ľudí a aktivistov už zopár rokov. GMO potraviny sú však upravované najmä preto, aby boli odolnejšie voči škodcom a parazitom. Veda však nedokázala žiadny negatívny vplyv GMO na ľudské telo. Takže, ak s nimi nemáte napríklad etický problém, môžeme ich konzumovať i naďalej. Konieckoncov, práve tieto potraviny zachránili desiatky tisíc životov v krajinách, v ktorých je hlad jedným z kľúčových problémov.

#4 Popíjanie alkoholu v zime nás zahreje

pixabay.com

Áno. Ale len raz. Na tento mýtus doplatili už viacerí odvážlivci, ktorí to vyskúšali na vlastnej koži. Pravdou je, že alkohol v nás len vyvoláva pocit, že sa zohrievame, pričom v skutočnosti je na tom náš organizmus stále horšie a horšie. Môže dôjsť k hypotermii, ktorá neraz končí smrťou.

#5 Ak budete piť nalačno každé ráno pohár vody, vaše telo sa zbaví všetkých neduhov

pixabay.com

Piť vodu treba. To je jasné. Je to tá najzdravšia tekutina, ktorú môžeme dať nášmu telu. Ale bohužiaľ to nie je liek na všetko, i keď by si to mnohí priali. Na internete sa stretneme s tvrdením, že pitie vody nalačno vám zníži vysoký krvný tak a cukrovku do 30 dní či vylieči rakovinu do 180 dní. Kiež by to bolo tak. Avšak tieto nereálne očakávania bohužiaľ nepotvrdila žiadna štúdia.

#6 Káva dehydruje

pixabay.com

Je to mýtus a preto si môžete smelo uvariť (ďalšiu) šálku kávy. Podobne, ako v predchádzajúcich prípadoch, ani tu sa nepotvrdilo, že by pitie kávy dehydrovalo organizmus. Tento mýtus sa zrodil v roku 1928, pretože na vzorke 3 (!) ľudí jeden vedec spozoroval, že káva v nich vyvolala močopudné účinky. Vedci však tvrdia, že tento jav nemá nič spoločné s dehydratáciou. S kávou to však rozhodne netreba preháňať.

Zdroj: unbelievable-facts.com
Odporúčame