Internetoví giganti mali obrovský problém, týkalo sa to aj Slovákov

Zdroj foto: flickr.com/ Book Catalog

#Jedna z najväčších a najrýchlejšie rastúcich sociálnych sietí mala včera poriadny problém. Ľudia takmer na celom svete zaznamenávali výpadok Instagramu či Facebooku a tento problém neobišiel ani Slovensko. O 18:45 h  hlásili najväčšie problémy s Facebookom USA a následne Európa. Tento výpadok podľa downdetector.com takmer úplne obišiel Kanadu, Južnú Ameriku či Afriku.

Výpadok ľudia začali registrovať poobede a trval niekoľko hodín. Sociálna sieť Instagram napríklad nenačítavala fotografie v profiloch či neodosielala správy a vyskakovalo pri tom upozornenie „Nepodarilo sa aktualizovať kanál“. Facebook pre biznis účty odmietal plánovať príspevky a tie na Instagrame zmizli.

V čase písania tohto článku nebolo zrejmé, čo stojí za výpadkom internetových gigantov. Ak ti aj nabudúce nepôjde niektorá zo sociálnych sietí, môžeš to nahlásiť na outage.report, poprípade si overiť, či sa to jedná iba teba na  DownDetector.

Je ale isté, že z času na čas nastane obdobný výpadok. Jedným z najhorších bol ten z marca 2019, kedy výpadok trval približne 14 hodín.

Foto: pixabay.com
Odporúčame