Ideálna pomoc po prehýrenej silvestrovskej noci: 5 zaručených receptov na porazenie opice

pexels.com

#Opica vie byť vskutku nepríjemným spoločníkom a to nielen pri vstupe do nového roku. Existujú desiatky spôsobov, akými sa dá poraziť a pravdepodobne na každého z nás platí niečo iné. Ak však medzi vaše triky patrí silná ranná káva, prípadne ranný poldecák na vyrovnanie, nerobíte úplne dobre. Pozrime sa teda na veci, ktoré by vám vo vašom utrpení mali pomôcť.

1. Tekutiny sú najdôležitejšie

Ak ste zvládli po príchode domov vypiť aspoň pol litra vody, určite ste to po zobudení neľutovali. Rovnakú vec treba zopakovať aj ráno. Výborné je čistú vodu doplniť o šťavu z citróna alebo o štipku soli. Ak máte doma minerálnu vodu, super, minerály vám chýbajú tiež. Každý, kto si z času na čas rád vypije, by mal poznať Sulinku, magickú minerálnu vodu, ktorá pomáha aj pri žalúdočných kyselinách.

2. Dobré raňajky

Banán, ovsená kaša, celozrnné pečivo a iné jedlo, ktoré pomaly uvoľňuje energiu a zároveň nezaťažuje organizmus je po prehýrenej noci ideálom. Banán navyše výborne doplní cukor, ktoré vám isto chýbajú. Pozor na prejedanie, dobré jedlo vám však isto pomôže.

pexels-photo-1
pexels.com

3. Chýbajú vám minerály aj cukor

Na trasenie rúk je ideálny med a už spomínaný banán. Super zaberú aj posolené paradajky. Nealkoholické pivo (podčiarkujeme nealkoholické!) doplní tekutiny aj minerály. Určite sa zíde mať jedno v chladničke. Mimochodom, objaví sa aj chuť na kyslé, zavárané uhorky sú v tomto úplná bomba. A ak sa vám nehnusí, vypite aj šťavu z nich.

4. Tomuto sa vyvarujte

Ranná káva, je možno klasikou vo filmoch, rozhodne vám nepomôže. Odvodní váš organizmus ešte viac. Rovnako vám nepomôže ani pomarančová štava, má priveľa kyseliny. Hoci máte chuť na niečo poriadne vyprážané, mastné vášmu žalúdku neprospeje. Radšej skúste zjesť niečo ľahšie.

5. Dobrý spánok a trocha medicíny

Ak je bolesť hlavy neznesiteľná, pomôže vám paracetamol – napríklad paralen. Ibuprofen a aspirín dráždi. No a keď ste absolvovali všetky tieto kroky, ideálny je ešte na chvíľu sa vrátiť do postele. To je asi najlepším liekom. Okrem abstinencie.

Odporúčame