Hudobné krádeže sa netýkajú len Slovenska. Prešľapy s „inšpiráciou“ majú na svedomí aj najväčšie zahraničné mená

Dosť dlhú dobu si „inšpiráciu“ slovenských a českých rapových interpretov nikto nejakým špeciálnym spôsobom až na pár výnimiek nevšímal. Túto tému naplno otvoril až producent KingPin Cereal, ktorý si posvietil na viacerých známych „umelcov“ domácej scény

Najmä vďaka nemu začali ľudia viac vnímať to, čo sa vlastne v hudbe deje aj napriek tomu, že by sa rozhodne nemalo. Len nedávno sa otvorila a riešila kauzička napríklad okolo tvorby Porsche Boya. Dnes sa však nebudeme baviť o domácej, ale zahraničnej scéne. Ani tam neplatí, že každý tvorí originál a aj tie najväčšie mená majú na svedomí prešľapy. Pár z nich vybral a ukázal opäť KingPin.

Špekuláciám sa nevyhol ani obrovský megahit Rockstar, ktorý vydali Post Malone a 21 Savage. Ten by mal byť inšpirovaný raperom s menom Kynda Gray, link prikladáme nižšie.

Veľké prešľapy sa riešili už párkrát aj v súvislosti s Drakeom. Ako príklad uviedol producent skladbu Miss Me, na ktorej mal okopírovať bary od Soulja Boya. Taktiež prikladáme linky nižšie.

Čas od 0:29

Čas od 0:50

Ak ťa zaujímajú všetky uvedené príklady, nájdeš ich v stories na profile u KingPina.

Nezabudni sledovať aj náš YouTube kanál, na ktorom chystáme ďalšie novinky.

Naposledy u nás vyšlo:

Odporúčame