Hovorí, že nič nechce, no to nie je pravda: Toto sú tipy na tie najlepšie darčeky pre otca

Foto: Getty Images

#Keď sa otca opýtaš, čo by chcel na narodeniny alebo Vianoce, odpoveď bude skoro vždy tá istá. Nechaj to tak, nič nepotrebujem a podobne. No otcovia sú dôležitou súčasťou nášho života. Sú tu pre nás vždy a práve osobám, ktoré sú nám najbližšie, môže byť najťažšie vymyslieť ideálny darček. My ti preto prinášame zopár tipov, po ktorých môžeš siahnuť, keď si už nevieš dať rady. Toto sú tipy na najlepšie darčeky pre otca.

Zážitok

To najlepšie, čo môžeš darovať je práve zážitok. Či už nejaký spoločný, rodinný, alebo len pre ocina. Tandemový zoskok, jazda v rýchlom aute, rafting. Výber je naozaj široký. Dopraj mu trochu adrenalínu a zážitkov. Stačí sa zamerať na to, čo by tvojho otca potešilo najviac. Ak je fanúšikom áut, určite by sme odporúčali jazdu so závodným autom na okruhu.

Niečo do auta

Keď už hovoríme o tých autách. Ak je niečo o čom chlapi radi hovori, sú to určite autá. Autá považujú asi za najväčšiu pýchu. Určite sa nájde nejaká drobnosť, ktorou by sa jeha láska dala ešte trochu vylepšiť. Minimálne dobrá vôňa do auta nie je zlý nápad. Alebo ak sa koná v blízkej dobe nejaký Autosalón, vieš kam ho zobrať. Prípadne mu predplatiť časopis o autách.

Foto: Pexels.com

Voňavka

Páni si tiež potrpia na to, aby v spoločnosti boli upravení. Aspoň niektorí. K dobrému dojmu mu pomôže kvalitná voňavka. Zameraj sa na druh vône, ktorú obľubuje a pátraj v obchodoch alebo na internete, pokojne si nechaj v obchode poradiť. Prípadne sa spýtaj mami. V tomto prípade by sme však nákup cez internet neodporúčali, bude fajn si ju otestovať najskôr naživo.

Elektronika

Ak patrí tvoj otec medzi technicky zdatné typy a sleduje všetky vymoženosti vo svete elektroniky, určite sa nájde niečo, čo ešte nemá, ale srdiečko mu po tom túži. Skús sa porozhliadnuť v obchode a určite niečo objavíš. Môže to byť pokojne aj niečo menšie – USB kľúč alebo powerbanka. Nemusí to byť hneď najnovší model iPhonu. Nezabudni, že ak sa netrafíš, darčeky sa dajú veľmi jednoducho vrátiť.

Hodinky

Klasika, ktorá nesklame. Nehovoríme tu hneď o značkách ako Rolex alebo Breitling. Na výber je toho mnoho. Ku každej príležitosti sa dajú nájsť lacnejšie aj drahšie varianty. Zváž svoj budget a vyberaj najlepší kompromis. Hlavné je vybrať také, o ktorých vieš, že ich tvoj otec bude rád nosiť. Záleži od vecí

Foto: Pexels.com

Športový fanúšik

Ak sa tvoj otec radí do tejto skupiny, máš vyhraté. Pokiaľ vykonáva nejaký šport aj on sám, maš vyhraté. Ideálne sú pre neho športové pomôcky, kusy športového oblečenia. Ak je fanúšikom, dres jeho obľúbeného tímu nemôže nič pokaziť. Takisto niečo, kde je motív jeho obľúbeného tímu, nebude krokom vedľa. Najviac však bude nadšený z permanentky na zápasy, ak ide o jeho domáci tím. Zaujímavým, no trochu nákladnejším tipom je tiež výlet na zápas obľúbeného zahraničného klubu.

Pivný kúpeľ

Je ocino milovníkom piva? Ak hej, prečo sa v ňom rovno neokúpať? Reč je o kúpeli vo vani plnej ingrediencií, z ktorých sa varí pivo. Ponúka ho aj mnoho wellnesov. Pokojne to môže byť jednodňový výlet alebo rovno aj nejaký wellness pobyt.

Foto: Pexels.com

Kvalitný alkohol

Ak tvoj otecnie je abstinent, jednou z možností je aj alkohol. Samozrejme, nejde len tak o bežne dostupný alkohol za 3 eurá zo supermarketu. Máme na mysli niečo kvalitnejšie s pekným dizajnovým balením. Medzi obľúbené druhy patrí whisky, ktorá sa nedáva len tak pri hocijakých udalostiach, keďže ak chceme kvalitu, musíme si priplatiť. Kvalitným vínom v peknom drevenom balení alebo v sete s pohármi a otvárakom tiež zaboduješ. Zafunguje určite aj kvalitný karibský rum.

Darček pre domácich kutilov

Ak o ocinovi vieš, že rád niečo majstruje a vyrába, prípadne má aj svoju domácu dielničku, daruj mu nejaké zaujímavé náradie, ktoré mu v jeho zbierke chýba. Pokiaľ vieš, že niektoré náradia z jeho sady majú už tie najlepšie roky za sebou, skús nahradiť práve tie. Vidieť by si to mal/a na prvý pohľad.

Malá rada na záver

Neexistuje nič také ako zlý darček. Základ je nevyhovárať sa, že nevieš čo kúpiť. Väčšina vecí sa dá v pohode vymeniť, predať, posunúť niekomu inému. V takom prípade nemusíš smútiť, najviac sa totiž ráta to gesto! Určite sa už každému z nás stalo, že darček nesplnil svoj účel. No väčšinou to býva práve naopak. A tak môžeš svojmu otcovi priniesť veľkú radosť.

Odporúčame