Hľadáš počas leta únik z betónovej Bratislavy? Inšpiruj sa výletmi na miesta, kde si autom do hodiny

#Slnečné počasie nás začína čoraz viac vyťahovať z bytov a domov. Ak aj ty premýšľaš o tom, ako stráviš svoj víkend, si na správnej adrese. V tomto článku ti ponúkame 8 tipov na výlet a najlepšie je, že všetky možnosti sú len na skok od hlavného mesta.

Smolenický zámok

Podoba, v akej zámok poznáme dnes, je pomerne nová, a to najmä v porovnaní s ostatnými zámkami. Dlho bol rujnou historického hradu a prvé opravné práce prebiehali od roku 1887. Výstavba hlavnej zámockej budovy sa začala v roku 1911. Z Bratislavy sa k rozprávkovej stavbe dostaneš cez Svätý Jur, cesta je dlhá necelých 55 kilometrov. Ak pôjdeš autom, presun v pohode zvládneš do 1 hodinky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Suzie|25|Slovakia (@traveling_life_of_suzie),

Zámok Lednice

Pri hradoch a zámkoch ešte zostaneme. Ten Lednický sa nachádza u našich susedov a jednoznačne patrí medzi najkrajšie komplexy nielen v Českej republike, ale aj u nás. Pôvodná stavba prešla rozsiahlou rekonštrukciou ešte v 19. storočí. Možno ťa zaujme fakt, že vstupné do areálu sa neplatí. Pokiaľ však budeš chcieť ísť na obhliadku zámku, v prepočte zaplatíš od približne 2,50 do 8 eur, záleží, aký okruh si vyberieš. Aj vonku sa však je na čo pozerať, a to najmä vďaka famózne upraveným záhradám. Cesta autom z Bratislavy po diaľnici trvá približne 1 hodinu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Broňka Veselá (@bronkavesela),

Pálava

Ak ťa zaujali  Lednice, potom by si určite nemal vynechať ani oblasť s názvom Pálava. Tá sa nachádza iba 10 minút cesty autom od Ledníc. Ide o chránenú oblasť s vinicami a úprimne, v mnohých smeroch je to ťažká romantika. Rozplývať sa môžeš pri pohľade na Pavlovské vrchy alebo Dívčí hrad a k aktívnejšiemu oddychu láka množstvo turistických chodníčkov či Věstonická nádrž s prístavom.

Foto: flickr.com

St. Martins Therme & Lodge

Žiada sa ti kúpania? V Rakúsku, pomerne blízko Bratislavy, sa nachádza naozaj luxusný komplex. Volá sa St. Martins Therme & Lodge a už podľa fotiek je jasné, že sa budeš cítiť ako na dovolenke. Autom by si mal necelých 50 kilometrov zvládnuť do 50 minút.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa St. Martins Therme & Lodge (@stmartinsthermeundlodge),

 

Veľká Homola v Modre

S rozhľadňami akoby sa v poslednom čase vrece rozsypalo. Jedna zaujímavá sa nachádza aj v Modre. Dovidíš na Pezinok, Bratislavu a čiastočne aj Senec. Výstup trvá zhruba polhodinku a ide o príjemnú prechádzku cez les.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa WelcomeToBratislava (@welcometobratislava),

Malá Baňa

Veril by si, že toto je v Bratislave? Dostaneš sa tam pomerne nenáročnou cestou popri lese, ktorá trvá asi tak polhodinku. Odmenou však bude kopec s nádherným výhľadom na okolité lesy. Zaručene nebudeš mať pocit, že sa nachádzaš v hlavnom meste. V okolí nájdeš aj niekoľko stolov, takže si pokojne so sebou pribaľ niečo pod zub a dopraj si odpočinok. Výlet odporúčame počas zlatej hodinky, tesne pred západom slnka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ♏️KRISTÍNA (@keirstena),

Neziderské jazero

Podľa mnohých ide o jedno z najromantickejších miest, ktoré v blízkosti Bratislavy nájdeš. Boli sme to skontrolovať a treba uznať, že scenéria je skutočne krásna. Len sa priprav na to, že tam bude najmä cez víkend množstvo ľudí. Na druhej strane, za návštevu to určite stojí a ak sa vieš uvoľniť počas pracovných dní, môžeš získať mólo sám pre seba. A jazero navyše nie je len maják. Nekráčaj s davom a vyskúšaj netradičný windsurfing, zapožičaj si paddleboard alebo vodný bicykel.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @thepicart (@thepicart),

Hainburg

Iba kúsok od hraníc sa nachádza dedinka Hainburg, nad ktorou sa týči zrúcanina. Na vrchol môžeš kráčať cez les a je to naozaj príjemná prechádzka, ktorá nezaberie dlhšie ako 20 minút. Hore ťa bude čakať vytúžený pohľad na Dunaj a malebné okolie. V otvorenom a bezplatnom areáli si môžeš urobiť napríklad aj piknik.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @ben.slamka,

Odporúčame