Hľadáš štýlové mestské auto? Máme pre teba atraktívny tip, prekvapí ťa aj jeho cena

Peugeot 208.

Zdroj: Peugeot

#Túžiš po štýlovom mestskom aute, ktoré ťa pohodlne dovezie do cieľa, všade s ním ľahko zaparkuješ a jazdenie na ňom ťa poteší pri každej príležitosti? Pri výbere by si si mal všímať niekoľko podstatných vecí – napríklad vonkajšie rozmery, polomer otáčania, druh prevodovky, motor, ale aj asistenčné systémy.

SUV sú síce moderné, ale v mestách sa s nimi niekedy ťažšie parkuje. Ak sa chceš vždy ľahko prešmyknúť všetkými úzkymi uličkami, ideálnou voľbou sú kompaktné mestské autá. Tie môžu mať mimoriadne štýlový dizajn, ktorý bude odrážať tvoju osobnosť. A napriek tomu, že zvonku sú malé, vnútri vedia ukrývať dostatok priestoru a prinesú ti želaný komfort.

Automatickú prevodovku si zamiluješ

Na jazdenie po meste je najideálnejšou voľbou elektromobil. Ak si však fanúšik paliva, lepšie je uprednostniť benzínový motor. Diesel je vhodnejší na dlhšie trasy a dlhodobé jazdenie po meste mu môže škodiť. Pokiaľ chceš, aby sa ti jazdilo čo najpohodlnejšie, v prvom rade ti odporúčame automatickú prevodovkuVďaka nej pre teba zápchy a semafory viac nebudú nepriateľom.

Peugeot 208.
Na čo sa zamerať pri výbere malého mestského auta? (Zdroj: Peugeot)

Nižšia spotreba = viac ušetríš

Autá so spaľovacími motormi majú v meste zvyčajne vyššiu spotrebu, keďže sa musia často rozbiehať. Pri výbere konkrétneho modelu si preto vždy pozri, aké údaje sľubuje výrobca. Tie najlepšie motory obvykle dosahujú spotrebu približne 5 litrov na 100 kilometrov podľa najnovšej normy WLTP. Obzvlášť pri súčasných vysokých cenách pohonných hmôt ocení nízku spotrebu aj tvoja peňaženka.

Parkovanie už nebude strašiakom

Polomer otáčania hovorí o tom, na akej veľkej ploche sa auto dokáže otočiť. Čím je menší, tým ľahšie sa ti bude v úzkych uličkách manévrovať. Jednoduchšie zaparkuješ na rôzne miesta, vďaka čomu nebudeš mať z každého parkovania zbytočný stres. A keď bude treba, bez väčších ťažkostí sa otočíš aj na bežnej dvojprúdovej ceste.

Moderné systémy ti pomôžu predvídať

V meste určite oceníš, ak ti auto bude zobrazovať zosnímané dopravné značky. Výhodou je taktiež parkovacia kamera a automatické krízové brzdenie. To za teba automaticky zabrzdí, ak ti človek, zviera alebo iné auto vbehne do cesty a ty nebudeš dostatočne rýchlo reagovať. Môže tak zabrániť prípadnému stretu a nehode.

Rýchlo si zvykneš aj na adaptívny tempomat, ktorý za teba pohotovo spomalí v prípade, ak spomalí auto pre tebou. Pri automatickej prevodovke navyše dokáže úplne zastaviť a pomôže ti tak pri čakaní na zelenú na semafore.

Náš tip na ideálne mestské auto: Peugeot 208

Chceš mať jedinečné auto, ktoré si na parkovisku určite nepomýliš s iným? Peugeot 208 bude pre teba ako stvorené. Vyniká svojím charakteristickým dravým dizajnom, ktorý môžeš pekne doladiť atraktívnymi kolesami alebo zaujímavými odtieňmi laku.

Pre lepšiu predstavu si ho môžeš rovno vyskúšať nakonfigurovať podľa svojich želaní a zistiť, na koľko by vyšla tvoja ideálna výbava. Rozmaznávať ťa bude svojimi pohodlnými sedačkami, ale aj mnohými asistenčnými systémami či poloautonómnym riadením. Šoférovanie ti spríjemní aj unikátny priestor vodiča i-Cockpit® s prispôsobiteľným 3D digitálnym prístrojovým panelom.

Benzínový, naftový alebo elektrický?

V ponuke sú výkonné, no zároveň veľmi úsporné benzínové alebo naftové motory. Je len na tebe, ktorý uprednostníš. Ak chceš jazdiť s čo najnižšími prevádzkovými nákladmi, jasnou voľbou je čisto elektrická verziaTá poskytuje dojazd až 362 km, a ak budeš nabíjať z domácej zásuvky, 100 kilometrov jazdy ťa môže vyjsť aj na menej ako 2,5 eura! Benzín ťa pri súčasných cenách vyjde pokojne aj na 10 eur, takže ide o veľký rozdiel.

Pri spaľovacích motoroch sa môžeš rozhodnúť buď pre manuálnu, alebo 8-stupňovú automatickú prevodovku, ktorá je do mesta ako stvorená.

Môže byť tvoj už od 129 eur mesačne

Cena nového Peugeotu 208 sa začína na sume 14 790 eur. Pri kúpe teraz môžeš využiť odkupný bonus až do 1 500 eur, 0 % lízing, prípadne výhodnú novinku – balónové financovanie so splátkou už od 129 eur mesačne. To spočíva v tom, že pri kúpe zaplatíš akontáciu, následne každý mesiac splácaš a posledná splátka je vyššia. Vďaka tomu vieš získať nižšiu akontáciu, prípadne si znížiť pravidelnú mesačnú splátku. Ak auto po skončení financovania predáš, získanú sumu môžeš využiť na uhradenie poslednej navýšenej splátky.

CHCEM VEDIEŤ VIAC O PEUGEOTE 208

Peugeot.
Zdroj: Peugeot

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Peugeot.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame