Dnes oslavuje narodeniny Orlando Bloom

pixabay.com

#Študoval na British American Drama Academy a potom Guidhall school of Music and Drama. Preslávila ho prvá veľká filmová úloha Legolasa z trilógie Pán prsteňov (1999). Čoskoro prišiel ďalší úspech a to v trilógii Piráti z Karibiku (2003), ako Will Turner, kde hral po boku slávneho Johnnyho Deppa a Keiry Knightley a následne si zahral úlohu princa Parida v historickom epose Trója s Bradom Pittom. Tieto úlohy ho dostali medzi hollywoodske hviezdy a na vrchol slávy. Potom si ešte zahral rolu Buckinghema vo filme Traja Muškatieri. Objavil sa aj v ďalších pokračovaniach Pána Prsteňov vo filme Hobit.

V rokoch 2003 až 2006 chodil Bloom s americkou herečkou a modelkou Kate Bosworthovou, pár sa ale rozišiel. Jeho manželkou sa v roku 2010 stala austrálska modelka Miranda Kerr, s ktorou sa oficiálne rozviedol v roku 2013. Majú spolu syna Flynna (Flynn Christopher Blanchard Copeland Bloom), ktorý sa narodil 6. januára 2011 v Los Angeles.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií