Greta Thunberg je osobnosťou roka: Inšpirovala milióny ľudí, aj keď je kontroverznou postavou

Greta Thunberg (zdroj foto: wikimedia commons/ Anders Hellberg)

#Greta Thunberg je pojmom, ktorý pohol celým svetom a nielen tým klimatickým. Inšpirovala milióny ľudí a mnoho mladých ľudí nasledovalo jej príklad.

Greta totiž začínala s aktivizmom dňami strávenými pred školou, držiac transparent s nápisom „Školský štrajk za klímu“.

16 mesiacov od týchto začiatkov bola Greta jednou z favoritiek na Nobelovu cenu za mier, stretla sa s pápežom a bola tvárou štvormiliónového globálneho klimatického štrajku z 20. septembra 2019.

Práve tieto Gretine kvality sa rozhodol oceniť aj magazín Time, ktorý ju označil za osobnosť roka 2019.

Aj keď Thunbergová neprináša do klimatickej krízy žiadnu mágiu, určite je viac než prínosné jej šírenie povedomia o problematike. Práve to sa od jej zapojenia do témy značne zvýšilo.

Napriek tomu, že ľudí rozdelila na dva tábory – odkaz je jasný. Klimatické zmeny budú mať dopad na nás všetkých.

Výber magazínu je však logický – ak by ste mali vybrať jedno meno, ktoré bolo tým najviac diskutovaným v roku 2019, Thunbergová by bola určite na zozname.

So svojimi obvyklými vrkočmi a neustále vážnym výrazom, s ktorým ďalších a ďalších politikov burcuje k riešeniu problému je osobou, ktorá nám utkvela v pamäti.

Stala sa námetom na halloweenske kostýmy a dokonca sa jej meno začalo spájať aj s novoobjaveným chrobáčikom. Aj to viedlo TIME k výberu Grety za osobnosť roka 2019.

A čo ty, súhlasíš s týmto výberom?

Zdroj: time.com
Odporúčame