Grape dokázal opäť, že je festival svetového formátu: Tu je 5 najlepších momentov 10. ročníka

Tove Lo na Grape (foto: Instagram/tovelo)

#Grape festival opäť prilákal nadšencov hudby a zábavy zo Slovenska aj zahraničia. Vypredaný 10. ročník festivalu navštívilo rekordných 25-tisíc návštevníkov, neobišiel sa bez búrky a zmien programu. Aj napriek drobným komplikáciám organizátori odviedli skvelú prácu. A toto je 5 najlepších momentov, ktoré si na Grape 2019 mohol zažiť.

Foto: pxhere.com

5.Zahájenie a červená armáda

Slávnostné otvorenie hlavnej brány festivalu začalo tradične v piatkové poludnie. O veľkolepé zahájenie celého Grapeu sa postarala formácia zvaná Červená armáda. Toto zoskupenie sa stalo ikonickým pre celý jubilejný 10. ročník festivalu. Červená armáda počas celého víkendu ukazovala rôzne tanečno-herecké kreácie v celom areáli festivalu a doplnila aj vystúpenie Billy Barman na hlavnom stejdži

4. Para dobre vie, čo robí.

Hudobná skupina Para ukázala už aj v roku 2019, že patrí na hlavný stage. Texty ich najväčších hitov ako Abstinent či Otec si spievali všetci bez ohľadu na vek a atmosféra v dave bola neskutočná. Para drží štandard svojich koncertov veľmi vysoko už dekády. Skvelý zvuk a obrovská show.

3. Od Rudimental mal každý vyššie očakávania

Britská skupina Rudimental bola bez pochyby jedným z najväčších mien v line-upe tohto ročníka. Hoc odohrali všetky svoje najväčšie skladby vrátane These Days, diváci pod pódiom neostali po tomto predstavení až tak ohúrení. Koncert nepôsobil plynulo a zvuk sa zdal trocha plechový, čo mohlo byť spôsobené búrkou, ktorá festival zasiahla len chvíľku pred ich príchodom. No vďaka publiku si rozhodne zaslúžia miesto v top 5.

2. Tove Lo ukázala zo seba jednoznačne najviac

Vystúpenie švédskej headlinerky bolo asi najočakávanejším za celý víkend. Čo by to však bolo za Grape bez poriadnej letnej búrky a tá prišla len pár minút predtým ako mala Tove Lo prísť na hlavný stage. Jej predstavenie bolo teda posunuté a skrátené na iba 6 najznámejších piesní.

31-ročná speváčka však počas tohto krátkeho predstavenia predviedla svoje neuveriteľné vokály a schopnosť krásne komunikovať s publikom. Najväčším momentom jej koncertu bola chvíľa, keď počas hitu Talking Bodies zdvihla svoj top a ukázala celému Grape festivalu svoje prsia.

1. Billy Barman kvalitou vyššie ako Rudimental

Na chalanoch zo slovenskej skupiny Billy Barman je vidieť dve veci. Prvá je, že aj po rokoch sa posúvajú raketovo hore a druhá, že to, čo robia, ich neskutočne baví. Ich cesta na Grape festivale je obdivuhodná. Pred pár rokmi hrali v daždi v strede areálu pred tuctom ľudí a tento rok to dotiahli prvýkrat na hlavný stage. Ich vystúpenie bolo bezchybné a plné momentov prekvapenia. Nechýbali odkazy na politické dianie, ktoré ľudia milovali, ale aj prekvapivé vystúpenie Gleba, Laskyho z Pary a zmieňovanej Červenej armády.

Grape 2019 bol plný skvelých mien, zaujímavých i obdivuhodných predstave. Nechýbala ozajstná letná búrka, jedlo a zábava. Akých 5 momentov bolo podľa teba tých najlepších?

Odporúčame