Domov » Všetky » Lifestyle » Gastro » Geniálne jednoduché zemiakové placky za 3 minúty: Tento recept už Slováci nebudú musieť googlovať

Geniálne jednoduché zemiakové placky za 3 minúty: Tento recept už Slováci nebudú musieť googlovať

Geniálne jednoduché zemiakové placky za 3 minúty: Tento recept už Slováci nebudú musieť googlovať

Zdroj: Youtube

#Nedávno zverejnené rebríčky najvyhľadávanejších výrazov v slovenskom Googli ukázali, že spomedzi receptov hľadáme: 1. palacinky; 2. torty; 3. zemiakové placky. Preto sme sa rozhodli predstaviť vám recept na placky, ktorý je geniálne jednoduchý, zvládne ho úplne každý a už nikdy si nemusíte vo vyhľadávači hľadať recept. Navyše, ten pochádza od rešpektovaného kritika Josha Ozerskeho, takže máte istotu, že nejde o žiaden podvrch.

Čo na tieto placky potrebujeme? Zemiak, soľ, maslo, strúhač a dobre rozpálenú panvicu. Nič si nemusíme pripravovať dopredu, stačí na panvici roztopiť maslo a priamo na jej povrch nastrúhať približne polovicu zemiaka. Kľúčová vec je nechať jednotlivým nastrúhaným častiam dosť miesta, keď ich totiž následne posolíme, vypustený škrob spôsobí, že kúsky vytvoria štruktúru placky.

Keď placku otočíte, uvidíte, ako geniálne chrumkavá a hnedastá je. Výsledok si tiež udržiava geniálnu chuť zemiaku, keďže doňho nepridávame ani múku, ani vajce, ani iné prísady.

Autor: #Filip