Futbalista Zinchenko ako rapper: Niečo, čo ani neviete, že potrebujete vidieť

Už zajtra je na programe lahôdka pre športových fanúšikov, v portugalskom meste Porto sa hrá finále Ligy majstrov, v ktorom medzi sebou nastúpia dva anglické kluby, konkrétne Manchester City a Chelsea FC. Rozhodli sme sa, že pri príležitosti tejto futbalovej bitky prepojíme šport a rap. Do cesty sa nám totiž dostalo takmer štyri roky staré video, ktorého hlavnou postavou je ukrajinský obranca Man City Oleksandr Zinchenko. 

Za normálnych okolností by sme tomu nevenovali článok, ale zhodli sme sa, že Oleksandr Zinchenko v pozícii rappera je niečo, čo potrebujete vidieť, pričom možno ani neviete o tom, že to skutočne potrebujete. V prvom rade treba napísať, že Zinchenko je fantastický futbalista, pravdepodobne najlepší, akého v súčasnosti Ukrajina má. Narodil sa 15.decembra 1996 a už v mladom veku sa presadil v zahraničí. Dnes je súčasťou anglického klubu Manchester City a chýbať by nemal ani v spomínanom finále Ligy majstrov proti Chelsea.

Bude to zápas, ktoré uvidia desiatky miliónov po celom svete. Futbal je dlhodobo najsledovanejší a najpopulárnejší šport na na šej planéte, pričom keď sa bavíme o sledovanosti, čo sa hudobných žánrov týka, medzi najpopulárnejšie zas patrí rap. Tak prečo to pred týmto očakávaným finále neprepojiť? Ono, nebolo to plánované, ale keď sme narazili na video z augusta 2017, v ktorom vyššie spomínaný obranca Oleksandr Zinchenko rapuje, skrátka sme nemohli vás, rapových fajnšmekrov, ukrátiť o tento jedinečný zážitok. A koniec koncov, nepochybujeme, že v radoch našich čitateľov je veľa športových priaznivcov, ktorý podobný obsah dostatočne ocenia.

Tento krátky klip, v ktorom Zinchenko rapuje, videlo k dnešnému dňu viac ako 442 tisíc ľudí, pričom toto číslo porástlo predovšetkým po tom, čo sa dostal do základnej zostavy Manchestru City, futbalového klubu známom po celom svete. V kabíne Cityzens si z neho spoluhráči uťahujú, pretože povedzme to objektívne, Oleksandr urobil len a len dobre, že sa profesionálne nevenoval hudobnej tvorbe, ale sústredil sa na svoj futbalový rozvoj. V nie tak dávnom rozhovore glosovali tento rapový počin aj Zinchenkovi spoluhráči Kevin De Bruyne a Bernardo Silva, ktorí „dobrosrdečne“ verejnosti odporučili, aby si ich všestranného spoluhráča v hudobnej akcii nenechali ujsť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
LucaBrassi10x v drillovej bombe ako z UK: Je v TOP forme?

Áno, nie je prekvapením, že sa z toho stal virál. Samotný Oleksandr Zinchenko sa na tom dokáže dobre pobaviť, mal vtedy 20 rokov a zrejme mu v tej chvíli ani len nenapadlo, že v roku 2021 bude hráčom Manchestru City vo finále Ligy majstrov. A ktovie, možno to nepotrvá dlho a budeme počuť v slovenskom alebo českom rapovom texte referenciu aj na tento nie práve podarený hudobný výkon. Ak sa tak stane, budete o tom vedieť medzi prvými.

Photo: Oleksandr Zinchenko s trofejou pre víťaza Premier League (credits: Oleksandr Zinchenko profil na Instagrame) 

 

Odporúčame