Francúzska návrhárka vytvára šaty, ktoré vyzerajú ako knihy, rozkvitnutá záhrada či husle: Umenie alebo gýč?

Foto: Instagram sylviefaconcreatricefrance

#Jej kúsky sú skutočným majstrovským dielom. Dizajnérka francúzskeho pôvodu Sylvie Facon vytvára historické šaty, ktoré sú skutočne unikátne, predstavujú priam impozantné umelecké dielo. Keď sa na ne pozrieš, niektoré ti pripomenú knihy, lesy, prírodu alebo v sebe majú vyšité prekrásne obrazce. Pozeraj!

Študovaná umelkyňa

Už ako dieťa chcela navrhovať šaty. Listovala v starých historických knihách a obrázky z nich si predstavovala na oblečení. Celé hodiny dokázala kresliť a postupne začala robiť náčrty vlastných kostýmov. Po strednej škole túžila Sylvie študovať umenie, no nemohla si to dovoliť. V sedemnástich tak opustila školu, avšak po čase sa rozhodla vrátiť do školských lavíc a študovať maliarstvo.

Dnes riadi svoj vlastný dizajnérsky dom

Sofistikované kúsky, aké vidíš na fotkách, najskôr vyrábala len vo svojom voľnom čase. Netrvalo dlho a z unikátnych šiat sa stala obrovská záľuba. V roku 2008 založila Sylvie svoj vlastný podnik. Po takmer tridsiatich rokoch práce tak vznikol jej vlastný dizajnérsky dom. Priučila sa rôznym technikám šitia, ktoré spojila s prekrásnou maľbou. Vďaka tomu začala vyrábať kostýmy do divadiel a jej výtvory boli súčasťou rôznych módnych prehliadok. Okrem toho tiež vyrába kostýmy pre miestne festivaly.

Šaty plné emócií

Jej dielňa sídli vo Francúzsku, konkrétne v meste Arras na Rue du Presbytère Sainte-Croix. V budove typickej pre osemnáste storočie sedáva celé dni a navrhuje a šije šaty. Moje šaty sú plné emócií. Nie sú príliš steampunkové, ani fantazijné, dokonca nie sú ani rozprávkové. Je v nich niečo z každého,“ tvrdí Sylvie.

Najviac ju preslávili šaty, ktoré pripomínajú knihu. Tie vznikli aj vďaka jej priateľstvu s Arnaudom Derville, ktorý je predajcom kníh v kníhkupectve Grande Librairie d’Arras. „Tieto šaty vznikli z pätnástich historických kníh, ktoré tvoria živôtik. Pracovala som na nich viac ako 100 hodín.“

Zdroj: the-authentic-luxury.com, boredpanda.com, arraspaysdartois.com
Odporúčame