Frajerka slovenského youtubera naložila internetovému kritikovi: Za jedinú vetu to poriadne schytal

Youtube

#Sama videá netočí, no na Instagrame ju sleduje viac ako 95-tisíc užívateľov. Navyše sa z času na čas vyskytuje vo videách jej priateľa, youtubera Selassieho. Betka Saloňová, alias Beth.Sal je tak nepriamo súčasťou rozsiahlej slovenskej youtubovej scény.

A to prináša na jej adresu aj celkom zbytočnú kritiku. Naposledy tak vybuchla, keď jedna z jej fotografii dostala komentár o tom, že by mala pribrať. Na to Betka reagovala rozsiahlym postom na Insta Stories, ktorý trafil klinec po hlavičke a ktorého posolstvom je to, že je jedno, ako ľudia vyzerajú.

„Kto určil univerzálnu postavu, prsia, nohy, tvár, vlasy? Už ma nebaví, že človek je so sebou spokojný, až kým sa neozve spoločnosť. Veľmi dlho som riešila ako musím pribrať, pretože nejaký zakomplexovanec v škole mal pocit, že sa ho týka moja váha. Pretože moje „kamarátky“ mali neustále poznámky o tom, ako ma nevidno. Pretože som nemohla prehodiť ani jedno slovo o svojej postave, lebo som tá, čo na to nemá nárok, lebo je chudá,“ napísala.

„Platí to aj naopak. Akonáhle má dievča kilá naviac, denne sa stretáva s miliónom narážok. Uvedom si, koľko nedokonalostí máš práve ty, kto neustále súdiš, označuješ a hodnotíš,“ píše Betka ďalej. „Možno by som nemala ja pribrať. Možno by si mal ty vypnúť počítač a ísť sa poprechádzať medzi ženy. Uvidel by si tam ženy s kilami naviac, ženy s postavami ako prútik, ženy s malými prsiami, ženy s veľkými zadkami, ženy so striami, celulitídou, jazvami, nedokonalými vlasmi a pleťou.“

Zároveň autorovi komentáru nakladá ďalej: „Zistil by si, že ani ženy v tvojom okolí nie sú ideálmi krásy a predsa ich niekto miluje. Si to napríklad aj ty, tvoja mama, sestra. Sorry, možno si to nemyslel zle, ale znovu sa mi potvrdilo ako niektorí absolútne nemajú poňatie, čo ľuďom spôsobuje ich pár nepremyslených slov. Hovorím o dievčatách, ktoré takéto poznámky dostávajú do depresií. A áno, môžeš za to aj ty.“

 

 

Odporúčame