FOTO Sviatok hier, youtuberov i cosplay v Bratislave: Boli sme si pozrieť (nielen) ešportový festival Y-Games

Hashtag.sk/Ondrej

#Y-Games je herno-technologická akcia, najväčšia svojho druhu na Slovensku. Nejde totiž len o hry, ale aj cosplay a fanart festival Y-Con a tiež technologickú výstavu Y-Tech Expo. Medzi 1. a 3.  júnom sa v nových priestoroch bratislavskej Refinery Gallery stretli zástupcovia týchto svetov. 

Y-Games je najväčší slovenský festival svojho druhu a organizátori sa tento rok prekonali. Dokázali pripraviť väčšiu výstavnú plochu, 3 outdoorove párty stany, VR, herné simulátory, niekoľko odborných prednášok a množstvo súťaží.

Okrem skvelej zábavy kvôli ktorej na tento festival každoročne cestujú fanúšikovia z celého Slovenska a Česka si z turnaja môžete odniesť aj finančnú odmenu. Organizátorom sa opäť raz podarilo navýšiť garantovaný finančný prizepool na 8050 €.

V čom sa hralo?

  • Counter Strike: Global Offensive (2800€)
  • DOTA 2 (1400€)
  • League of Legends (1400€)
  • Hearthstone (875 €)
  • FIFA 2018 (525€) – XBOX
  • NHL 2018 (350€) – PS4
  • Clash Royale (700€) 

Na tohtoročných Y games dominovali nové technológie, free to play zóny, 3 pódia sa postarali o prísun zaujímavých, zábavných prednášok, rozhovorov s inšpiratívnymi hosťami, ktorí boli aj súčasťou natáčania relácie Park. Boli medzi nimi napríklad Asimister, Strapo a podobne

Počas tohto festivalu ste si mali šancu vyskúšať rôzne atrakcie ako napríklad Laser Games, skúsiť sa vyšplhať po schodoch ktoré boli namočené v glyceríne (verte mi nešlo to ľahko) a veľa ďalšieho.

Ak sa pohybujete vo svete gamingu, tento festival jednoznačne odporúčam. Organizátori si zas a raz nasadili latku veľmi vysoko, tak som zvedavý, čo sa im podarí zorganizovať budúci rok!

Takto vyzeral festival cez objektív fotoaparátu:

Hashtag.sk/Ondrej

Na natáčanie PARK online sa došiel pozrieť aj Deadpool

Na tomto festivale ste si mohli dôjsť na svoje v podstate hocikde, dalo sa tu stretnúť veľmi veľa zaujímavých inšpiratívnych ľudí, ako napríklad rapera Strapa, youtuberov Naked Bananas alebo Zlého zaja.

Hashtag.sk/Ondrej

Mohli ste si tu aj zašportovať!

Hashtag.sk/Ondrej

Hashtag.sk/Ondrej

Naked Bananas a ich príchod na diskusiu

Počas tohto festivalu ste si mohli vypočuť množstvo inšpiratívnych debát s hosťmi, všetky boli súčasťou bohatého sprievodného programu.

Hashtag.sk/Ondrej

Počas natáčania relácie Park Online ste sa mohli zapojiť aj do diskusie s hosťami, spýtať sa na veci čo vás vždy zaujímali

Hashtag.sk/Ondro

Naked Bananas a Duklock – Disskusia

Niektorí youtuberi sa poctivo na túto akciu pripravili, no Duklock si išiel ako pravý chlapec z Petržalky.  Čistý freestyle, keďže mal počas programu urážať a tiež vymýšlať dissy.

Hashtag.sk/Ondrej
Zdroj: Hashtag/Ondrej
Odporúčame