FOTO Nemecký Playboy píše históriu: Na titulke sa odhalila po prvý raz transgender modelka

Playboy/RTL/Instagram

#Legendárny pánsky magazín naďalej búra predsudky. A to aj niekoľko mesiacov po smrti jeho zakladateľa Hugha Hefnera. V najnovšom vydaní nemeckej edície Playboya sa totiž na titulke po prvý raz objavila odhalená modelka, ktorá podstúpila zmenu pohlavia.

Giuliana Farfalla sa narodila ako Pascal Radermacher v roku 1996 v nemeckej spolkovej republike Bádensko-Württembersko. Už v detstve sa cítila byť v nesprávnom tele, preto v 16 rokoch pristúpila k radikálnemu kroku, akým je zmena pohlavia.

Pozornosť médií však získala, keď sa zúčastnila castingovej šou známej krajanky Hedi Klum – Germany’s next Topmodel. V týchto dňoch tiež na seba púta záujem médií ako účastníčka nemeckej obdoby Celebrity Campu. Cieľom modelky je tak dodať odvahu aj iným ľuďom z transgender a transsexuálnej komunity, ktorí sa za svoje pohlavie nemusia hanbiť.

Pre Playboy tiež nejde o prvú modelku po zmene pohlavia, ktorá sa objavila na jeho stránkach. Na jeseň minulého roka bola playmate mesiaca 26-ročná Francúzka Ines Rau. Narozdiel od Giuliany však nepózovala na titulnej strane.

https://www.instagram.com/p/BduwMqslFXO/?hl=de&taken-by=giuliana_farfalla

https://www.instagram.com/p/BeCHLe4FUmH/?hl=de&taken-by=giuliana_farfalla

https://www.instagram.com/p/BWaaTcvFMn8/?hl=de&taken-by=giuliana_farfalla

https://www.instagram.com/p/BcPvrvlFHA0/?hl=de&taken-by=giuliana_farfalla

Odporúčame