FOTO Moderné potraviny, ktoré môžu zmeniť svet: Nenájdete tu žiadne pokladne a fyzicky nič neplatíte

wikipedia.org

#V americkom Seattli v pondelok otvorili prvé potraviny na svete, v ktorých nie sú pulty ani pokladníčky a zákazníci v nich fyzicky nič neplatia. Obchod otvorila spoločnosť Amazon a vstúpiť doň môžu všetci užívatelia aplikácie Amazon Go. Práve tá zabezpečí, že suma za potraviny, ktoré si zákazník z obchodu odnesie, sa mu vzápätí automaticky stiahne z karty.

Pri vstupe do obchodu stačí priložiť k senzoru mobil s aktivovanou aplikáciou, a všetko ostatné už vykoná aplikácia prepojená na systém stoviek kamier a elektronických senzorov rozmiestnených po obchode. Zákazník si len naloží zvolené potraviny do svojej tašky – vozíky sú zbytočné, keďže potraviny už nie je potrebné nikde vykladať – a keď dokončí nákup, jednoducho z obchodu odíde.

https://www.instagram.com/p/BeUx_BfANyp/?tagged=amazongo

Britská BBC píše, že počas skúšobnej prevádzky, v rámci ktorej obchod využívali len zamestnanci Amazonu, sa v systéme objavilo viacero nedostatkov. Programátori napríklad dlhšie riešili problém, ako spoľahlivo identifikovať a rozlíšiť od seba dve takmer totožné postavy zákazníkov, ktorí nakupujú naraz. Menší problém bol aj s tým, keď zákazníci, a predovšetkým ich menšie deti, vracali potraviny na úplne iné miesta, ako na ktorých ich našli.

Momentálne to však podľa BBC vyzerá, že všetky chyby sú „vychytané“ a inovatívny systém nakupovania spoľahlivo funguje. Čo hovoríte na takýto inovatívny projekt? Vedeli by ste si takéto potraviny predstaviť u nás na Slovensku?

Odporúčame