Fond pre budúcnosť športu: Odmietli Argentínu, venujú sa stolným tenistom v Krompachoch

Foto: Pexels.com

Stávková spoločnosť Niké založila Fond pre budúcnosť športu, aby v náročných časoch pomohla amatérskym klubom a športovcom vo všetkých možných odvetviach. Fond prináša množstvo vtipných videí, všemožné príbehy, ale aj nesmierne boje na športovom poli, ktoré vás chytia za srdce. Napríklad ako príbeh klubu stolných tenistov z Krompách. Ocenila ho aj Komisia Niké, ktorá ho podporila grantom z Fondu.

Zdroj: Niké

Šéfkou klubu je vicemajsterka sveta i Európy

Osud sa s ňou nemazná. Ako šesťročná prišla o nohu, nešťastne ju zrazilo auto. „Zobrala som to tak ako je. Ľudia žijú aj s ťažšími osudmi,“ začala svoje rozprávanie o minulosti Oľga Barbušová. Po nástupe na vysokú školu sa začala aktívnejšie venovať športu. Najprv to bola lukostreľba, no napokon sa upísala stolnému tenisu. Až to dotiahla na paraolympiádu. Slovensko reprezentovala v Aténach a Pekingu, stala sa vicemajsterkou sveta a Európy. 

Na jednom z medzinárodných podujatí v Maďarsku spoznala jedného muža, bol to reprezentačný trénera hendikepovaných stolných tenistov z Argentíny Paulo Guassardo. Padli si do oka, napokon z toho bola svadba. „Ja som nemala problém sa presťahovať do Argentíny, ale manžel hovorí, že bezpečnejšie nám bude u nás na Spiši.“ Mimochodom, pre nižšiu kriminalitu, akej by čelili v Buenos Aires. 

Gény po rodičoch zdedila dcéra

Šťastní manželia majú už tri deti. To posledné, chlapec, nemá ešte ani rok. Stolný tenis je súčasťou ich života i naďalej. Oľga je predsedníčkou a zároveň aj trénerkou stolnotenisového klubu v Krompachoch, jej manžel jej s asi 60 zverencami pomáha. A gény po svojich rodičoch zdedila aj dcéra Lilliana. „Pôvodne sme nechceli, aby sa venovala stolnému tenisu aktívne. Lenže, má obrovský talent, porazila už nejednu výkonnostne oveľa staršiu súperku. Je reprezentantkou Slovenska v kategórii minikadetiek,“ hovorí. 

Pomohli aj občania Krompách

Rôznymi osudmi ošľahaná Oľga Barbušová dostala ďalšie poleno pod nohy. Aj ich klub ovplyvnila koronakríza. Dotácie z mesta Krompachy boli pozastavené. Od rodičov zverencov pýtať peniaze nechceli predtým a nechceli ani teraz. „Životná situácia u nás nie je ružová. Ľudia veľa peňazí nezarábajú, snažíme sa im aspoň v tomto pomôcť.“ A tak požiadali o pomoc Fond pre budúcnosť športu. Prišla. Komisia Niké im odklepla balík v hodnote 3000 €. „Sme veľmi vďační. Určite veľký podiel na tom majú aj samotní občania Krompách. Hovorili sme im, aby za nás zahlasovali. Takto sme nazbierali cez 6-tisíc hlasov. Je to aj ich víťazstvo,“ dodala sympatická Oľga. Grant použijú na pokrytie bežných výdavkov, na cestovné na turnaje, ale aj na zakúpenie materiálu potrebného na ich činnosť. 

Si športovec? Získaj aj ty podporu!

Oľga Barbušová vyzdvihla výnimočnosť projektu s názvom Fond pre budúcnosť športu. „Je to super, že Niké myslí na šport aj v týchto náročných časoch.“ A vyzýva, aby aj ďalšie športové kluby a jednotlivci bojujúce s nedostatkom finančných prostriedkov využili možnosť a požiadali o podporu. Fond myslí na budúcnosť športu a Niké mu chce pomôcť. A to tak, že na úvod vložila do Fondu 100 000 € a sumu dopĺňa podanými tiketmi klientov. 

Ak si aj ty športovec, natoč krátke video, predstáv sa v ňom a uveď na čo by si získanú podporu využil. Následne ho vlož na www.nikefondsportu.sk. Fond pre budúcnosť športu je tu hlavne pre vás. 

Zdroj: PR článok
Odporúčame