Od filmov sú na nerozoznanie: Filmový nadšenec vytvára miniatúrne verzie známych scén

ghostface vreskot

Štyridsaťročný Steve Berry robí z lega miniatúrne verzie scén z filmov, aké si ešte nevidel (Zdroj: Instagram/robotwig)

#Určite si spomínaš na časy lockdownu, kedy mnohí začali doma piecť kváskový chlieb, záhradkárčiť, alebo sa venovať nejakému inému koníčku. Pre štyridsiatnika menom Steve Berry to bolo skladanie lega. Neostal však len pri tom. Ako informuje BBC, Steve v súčasnosti vytvára stovky miniatúr, ktoré sú na nerozoznanie od záberov zo známych filmov. Svojou záľubou si už stihol získať aj množstvo fanúšikov.

Za všetko môže lockdown

S populárnou stavebnicou si sa podľa všetkého kedysi hrával aj ty. Farebné kocky si s detstvom spájame mnohí, no u záujem o ne s pribúdajúcimi rokmi zvyčajne vyprchával. Dnes štyridsaťtriročný Steve Berry z mesta Sheffield sa však počas dlhotrvajúceho lockdownu k stavebniciam vrátil. Experimentovanie s kockami lega postupne prešlo k tvorbe figúrok a hyperrealistických filmových scén. Pri pohľade na ne budeš len ťažko veriť, že Steve ich začal vytvárať len pred necelými tromi rokmi.

Zábery, ktoré Steveovi priniesli tisíce sledovateľov na sociálnych sieťach ale nie sú len o samotných miniatúrach. Pri vytváraní scén okrem figúrok často využíva rôzne predmety z domácnosti. Keď nakoniec všetko naaranžuje, prichádza na rad fotografovanie, hra so svetlom a perspektívou. Celý tento proces Steveovi podľa vlastných slov trvá okolo troch až štyroch hodín.

No a keďže miniatúrnych scén má na konte už 1600, s trochou počítania vieme prísť na to, že ich tvorbou Steve strávil približne 5600 hodín. V prepočte na dni by to bolo neuveriteľných 233 dní. Pre Stevea však ide o viac než len o záľubu.

„Nepovažujem to za hobby, pretože by som to rád niekam dotiahol a niečo s tým urobil. Chcel by som z toho spraviť formu umenia,“ povedal Steve, ktorý sníva o práci v Pinewood Studios.

Pán prsteňov, ale aj Vreskot

 „Pozrieť sa na film, ktorý človek videl už milión krát z iného uhla- o niečo také sa snažím,“ vysvetlil.

V jeho bohatom portfóliu nájdeme scény z filmov ako Pán prsteňov, Nočná mora z Elm street či Vreskot. Aj Steve sa však už dostal do bodu, kedy chcel so svojou tvorbou skončiť. Vďaka podpore jeho fanúšikov, od ktorých často dostáva správy plné podpory a obdivu, sa tak našťastie nestalo a Steve vo vyrábaní svojich realistických miniatúr stále pokračuje.

„Dosť na to tlačím – som pre to zanietený, takže chcem byť čo najlepší a vytvárať najlepšie práce, ako dokážem,“ povedal.

Sleduj náš instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame