Prekvapivé priznanie Austina Butlera: Počas natáčania Elvisa tri roky nevidel svoju rodinu!

Austin Butler v hlavnej úlohe filmu Elvis

Austin Butler ako Elvis (Zdroj: Warner Bros)

#Stvárnenie Elvisa Presleyho v životopisnom hudobnom filme prinieslo mladému hercovi Austinovi Butlerovi už uznanie kritikov i niekoľko ocenení. V kategórii za najlepší herecký výkon herca v dramatickom filme si minulý týždeň prevzal aj nomináciu na Zlatý Glóbus a podobne sa očakáva aj jeho nominácia na Oscara. Na to, aby docielil dokonalé stvárnenie ikonického kráľa Rock ‚n‘ Rollu, musel ale urobiť niekoľko významných ústupkov.

Osobný život herca ustúpil do úzadia

Veľkolepému podchyteniu úlohy obetoval naozaj nemálo. V rozhovore pre Variety herec priznal, že jeho osobný život ustúpil do úzadia pri prípravách na nakrúcanie životnej úlohy. V životopisnom filme Baza Luhrmanna sa na postavu Elvisa koncentroval natoľko, že sa pred zvyškom sveta – a to aj pred svojimi najbližšími a najdrahšími, na dlhý čas uzavrel.

„Počas ‚Elvisa‘ som nevidel svoju rodinu asi tri roky,“ povedal Butler. „Pripravoval som sa s Bazom a potom som odišiel do Austrálie. Mal som mesiace, keď som sa s nikým nerozprával. A keď som to urobil, jediná vec, na ktorú som kedy myslel, bol Elvis. Musel som byť veľmi sústredený a toto bola obeta, ktorú si to vyžadovalo,” dodal herec.

Aby sa hudobnému velikánovi dokonale priblížil, zvládol aj Elvisov typický barytónový hlas, pričom zistil, že hovorí ako Elvis aj počas prestojov. „Celý čas som hovoril jeho hlasom,“ povedal Butler.

Skončil v nemocnici, pripútaný na lôžko

Austin Butler už predtým hovoril o extrémnej dĺžke prípravy na túto úlohu, ktorá zahŕňala aj intenzívne workshopy a zdĺhavé improvizačné stretnutia. Ako informuje Insider, po ukončení produkcie, keď sa herec konečne mohol vrátiť k svojmu bežnému životu, skončil v nemocnici. Týždeň zostal pripútaný na nemocničné lôžko a bol mu diagnostikovaný vírus, ktorý simuloval zápal slepého čreva. „Na druhý deň som sa zobudil o štvrtej ráno s neznesiteľnou bolesťou a rýchlo ma previezli do nemocnice,“ povedal Butler. „Moje telo sa začalo vypínať deň po tom, čo som dokončil Elvisa.“

Ako sa zdá, mentálne aj fyzicky náročné extrémne obete nakoniec asi za to stáli. Odkedy hrá v Elvisovi, má neustály úspech a nedávno získal aj úlohu v pokračovaní veľkolepého sci-fi dobrodružstva Duna: Part 2.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame