Fenomén tejto doby: Ľudia žobrú peniaze na cestovanie, v zahraničí ich majú plné zuby

Foto: unsplash.com

#Aj ty máš pocit, že sa na teba valia cestovateľské posty z každej strany? Nuž, je to realita. Vďaka extrémne nízkych cenám a otvorenosti sveta, je naozaj cestovanie dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Niektorí to považujú za svoj koníček, vďaka cestovaniu vznikli blogeri zameraní na túto tému ale sú aj vášniví nadšenci, ktorí sa rozhodli cestovaniu obetovať celý život.

Nech je tak či onak, aj napriek finančnej dostupnosti stojí cestovanie predsa len nejaké peniaze. Všimol si si, že existuje ale kategória ľudí, ktorá sa rozhodla peniaze na cestovanie vyžobrať? Skrátka sa postavia na ulicu a trebárs na kartón napíšu oznámenie, že zháňajú peniaze na cestu okolo sveta, do Ázie a tak ďalej.

O to väčšie pohoršenie nastáva, ak sa takýto jedinec postaví v chudobných krajinách vedľa reálne pracujúcich ľudí. Úrady v niektorých krajinách začínajú mať toho plné zuby a takýchto ľudí následne posielajú na veľvyslanectvá, kde si ich podľa boredpanda.com majú riešiť príslušné orgány. Čo si o takomto spôsobe získavania peňazí na cestovanie myslíš ty?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ~ hong kong 🇭🇰 ~ toronto 🇨🇦 ~ (@peteryuill),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sua Truong (@creatingambassadors),

Odporúčame