Fekišovce 2? Internet ovládlo ďalšie bizarné zastupiteľstvo z východu: Keľo ľudzi chodzi čitac, pýta sa vicestarostka

Zemplinské Hámre a Belá nad Cirochou (foto: Palickap/Wikimedia Commons)

#Každý si určite dobre spomína na virálne video, ktoré pred pár mesiacmi obletelo zaiste celé Slovensko. Ďuri, zober papier a piš. Vtipným obecným zastupiteľstvom však pobavila ďalšia slovenská obec na východe Slovenska – Belá nad Cirochou. Tá by chcela obecnú knižnicu. Alebo aj… nechcela?

Namiesto temperamentnej starostky však bola v hlavnej úlohe v tomto prípade zástupkyňa starostu Margaréta Šimonová. Ako jediná bojovala proti svojim kolegom, ktorí obhajovali obecnú knižnicu. „Bez-pred-met-ná. Keľo ľudzi chodzi čitac?“ hovorí.

Obhajcovia myšlienky, medzi ktorými bol aj miestny učiteľ a ďalší poslanci však označovali nápad vytvoriť osobitný priestor, kde by sa stretávali generácie ako fantastický. „Kedz máme internet, požičovňu v Snine, každý má videozáznamy, má videoknihy. Málokto už teraz číta!“ svojsky vysvetľuje tiež a dodáva, že ani ona sama do knižnice nepríde, pretože má členské zaplatené v Sninskej knižnici.

Predmetom rozhorčenia zástupkyne starostu boli, samozrejme, financie, ktoré by bolo potrebné do knižnice investovať a teda sa rozhodla brániť myšlienke zubami-nechtami. Medzi argumentmi nechýbalo to, že nikto nečíta alebo že nedokážu uspokojiť všetkých čitateľov, pretože nových kníh je stále viac a viac. „Dobre, čítajú deti, ktoré do knižnice naženece a dace im povinné čítanie,“ vysvetľuje ďalej vicestarostka Šimonová.

„Dzeci nečítajú vôbec. Lebo mi ukáž dzeci, ktoré čitajú, no ta ešte môj Lukáš,“ dozvedáme sa od zástupkyne starostu o slovenskej mládeži. A aj keď rozprava skončila návrhom „porozmýšľajme“, zraky mnohých Slovákov sa pravdepodobne budú tešiť na pokračovanie Belianskej diskusie o knižnici.

Diskusia o knižnici v Belej nad Cirochou 25.6.2019

Záznam diskusie z obecného zastupiteľstva o potrebe obecnej knižnice. Naozaj to stojí za pozretie… 😀😁😂🤣😅😉😎🤔🤨😥😮

Uverejnil používateľ Belá nad Cirochou Streda 26. júna 2019

Odporúčame