Extrémne žehlenie či šachový box: Toto je 8 najčudnejších športov na svete

Pexels.com

#Chcete byť najlepším na svete, ale zároveň ste športové drevo? Milujete šport, no loptu nechytíte do rúk ani za nič? Máme pre vás riešenie, ktoré je veľmi jednoduché. Stačí si vymyslieť vlastný šport. Tak, ako to urobili blázni, kvôli ktorým si teraz môžete prečítať o najstupídnejších, najzvláštnejších a unikátnych športoch. Kritérium pri ich vyhľadávaní bolo: Čím divnejšie, tým lepšie.

Extrémne žehlenie

V roku 1997 bolo vynájdené extrémne žehlenie. Zmyslom tohto športu je nájsť nejakú extrémnu lokalitu a priniesť si tam dosku na žehlenie. Niekto vás pri tom musí natočiť. Títo športovci už žehlili naozaj na zaujímavých miestach: na horách, v taxíku alebo pod vodopádom, či na dne jazera.

Nosenie manželiek

Vo Fínsku sa každoročne konajú preteky v nosení manželiek. Vyznačuje sa rôznymi štýlmi nosenia, napríklad na chrbte, alebo sa žena zachytí nohami okolo partnerovho krku. Po úspešnom zdolaní prekážkovej dráhy čaká víťaza odmena vskutku magická: toľko piva, koľko váži jeho manželka.

Buzkashi

Hra, ktorá je veľmi populárna v celej Ázii a vznikla pôvodne v Afganistane, kde je aj regulovaná tamojšou Olympijskou federáciou. V preklade hra znamená“ búchanie kozy“. O čo ide? Súťažiaci na koňoch musia dotiahnuť zdochlinu kozy do cieľa. Nemôžu sa však navzájom zhadzovať a ani úmyselne bičovať jeden druhého. Zápasy sa prevažne hrajú v piatky a kedysi trvali niekoľko dní, teraz je už čas limitovaný.

Počítanie oviec

Šport austrálskych protinožcov. Tí sa rozhodli pri svoji početných stádách oviec (Austrália je jednou z krajín, kde sa chová najviac oviec) spríjemniť si dlhé dni počas bačovania. A tak vymysleli počítanie oviec. Na toto súťaživé zápolenie nepotrebujete ani svaly a ani dobrú kondičku. Stačí len dobré oko a dobré základy v matematike. Keď sa vypustí na lúku cca 400 oviec, musíte ich spočítať čo najpresnejšie, spolu s ďalšími súťažiacimi.

pixabay.com
pixabay.com

Ferret Legging

Veľmi voľne sa tento šport dá preložiť ako „fretka v gatiach.“ A je to presne o tom, o čom si myslíte, že by to malo byť. Súťažiaci si vložia fretku do nohavíc a musia vydržať čo najdlhšie. Keď sú tieto roztomilé zvieratká vystrašené, vedia byť celkom nepríjemné a ostrými pazúrmi poriadne škrabú. Napriek tomu je rekordom 5 a pol a hodiny s hryzúcou fretkou v gatiach.

Bossaball

Konečne šport ako má byť, a ešte k tomu medzinárodný. Vymyslený Belgičanom, prvýkrát hraný v Španielsku. Kombinuje futbal, volejbal, gymnastiku a brazílsku capoeiru. Predstavte si kurt s volejbalovou sieťou a s trampolínou na oboch stranách siete. Na nej poskakuje športovec, ktorému nahrávajú loptu nohou spoluhráči z boku, z pevnej zeme rukami, nohami, hlavou…no proste hocičím. Útočník sa po nahrávke snaží zasmečovať  na protivníka. Cool šport, ktorý aj dobre vyzerá na kamere.

Yukigassen

Niečo pre milovníkov zimy. V podstate ide o obrovskú vojnu so snehovými guľami. Snažíte sa trafiť čo najväčší počet súťažiacich. Keď vás trafia, ste von z hry. Dopredu však musíte mať pripravenú poriadnu zásobu snehovej munície. Medzinárodné súťaže sa z Japonska presunuli do celého sveta a každoročne si to dva tímy rozdajú so špeciálnymi helmami na hlave na ihrisku. Bezpečnosť je prvoradá!

Šachový box

Hovorí sa, že Vladimir Kličko je aj nadpriemerne inteligentným človekom. Bolo by zaujímavé sledovať, ako by sa mu darilo aj v tomto športe. Zápas pozostáva z 11 kôl, z toho šesť je šachových a v piatich sa boxuje. Tieto kolá sa striedajú a prestávky trvajú iba 60 sekúnd. Každé kolo trvá cca tri minúty, v závislosti od kategórie. Počujete dobre, kategórii je v tomto športe veľa, nech sa vám to zdá akokoľvek bláznivé. Od žien až po juniorov. Super šport, v ktorom vám súper môže doslova vybúchať rozum z hlavy. Po takej bombe do hlavy sa musí fakt dobre rozmýšľať nad ďalším ťahom.

Zdroj: realbuzz.com, escapehere.com

Odporúčame