Extrémne vám zvýšia kredit: Toto je 8 spôsobov, ktorými môžete zapôsobiť na prvom rande

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

#Prvé rande môže byť buď totálna šupa alebo absolútne fiasko. Alebo niečo medzi tým, ale to nás nezaujíma. Ak si vyjdete s niekým, na kom vám skutočne záleží, budete sa snažiť určite spraviť všetko preto, aby ste naňho zanechali dobrý dojem. Lebo s vysokou pravdepodobnosťou nebudete mať šancu na nápravu. Čo teda robiť, aby sa začal na vás dívať zamilovaným pohľadom?

Nebudete variť žiadne odvary lásky, ani čarovať. Žijeme predsa v 21. storočí. Poradíme vám však techniky odporúčané poprednými psychológmi, ktoré vraj určite stoja za otestovanie.

#1 Zmrzline sa radšej vyhnite

Photo by Alex Jones on Unsplash

Nejde tu o to, že by ste sa mohli od nej zababrať, ako by sa to na prvý pohľad zdalo. Kľúčová tu je telesná teplota, ktorá má podľa psychológov z univerzity v Yale dôležitú úlohu. Ak je nám príjemne, dokážeme byť milší a otvorenejší k ostatným. Naopak, ak sa trasieme od zimy, podvedome si uzatvárame cestu k tomu, na kom nám záleží. Preto na rande zvoľte skôr útulnú kaviarničku s pohodlnými kreslami a spoločne si vychutnajte šálku čaju či kávy.

#2 Očný kontakt je najdôležitejší

Photo by Alex Jones on Unsplash

Vedci zistili, že zamilovaní ľudia si navzájom hľadia do očí až neuveriteľných 75 percent času, zatiaľ čo ostatní sa do očí pozerajú od 30 do 60 percent času. Preto ak chcete v ňom či v nej prebudiť záujem, skúste udržať očný kontakt o trošíčku dlhšie. Samozrejme, netreba to preháňať. Inak sa čoskoro začne cítiť nepríjemne.

#3 Prezraďte na seba niečo trápne

Photo by Lesly Juarez on Unsplash

Ak sa nebudete hrať na niekoho dokonalého, získate tým u partnera extra body navyše. Svet je plný ľudí, ktorí to hrajú na dokonalosť, čo niekedy ide pekne na nervy. Priznajte sa, že ste v mladosti hrali na bubon v dedinskej dychovke. Nebojte sa vytiahnuť na povrch momenty, kedy ste sa cítili trápne. Úprimnosť a schopnosť vedieť sa zasmiať na vlastný účet sú naozaj sympatické kvality.

#4 Dovoľte mu, nech niečo pre vás urobí

Photo by SHTTEFAN on Unsplash

Buďte trošku zraniteľnou. Je to v poriadku, v každom, aj v tom najvetchejšom mužovi driemu ochranárske sklony. Dovoľte mu, nech vám pomôže, no nezneužívajte to. Váš (potenciálny) partner bude mať pri srdci dobrý, hrejivý pocit. A ten sa počíta.

#5 Vytvorte si pre vás dvoch tajný jazyk

Photo by bruce mars on Unsplash

Môžete mať medzi sebou dohodnutých zopár tajných slov, ktoré vám vzájomne naznačia, že vám na sebe skutočne záleží. Nemusíte si hneď vravieť, že sa milujete. Stačí náznak. A vy budete vedieť, že vám ten druhý nie je ľahostajný. Či to bude rododendron alebo trdlo, to záleží len a len na vás.

#6 Na veľkosti predsa len záleží

Photo by paul morris on Unsplash

A ak ste sa náhodou zhrozili z toho, že sa akosi priskoro presúvame do horizontálnej polohy, môžete sa uvoľniť. Hovoríme totiž to o veľkosti očných zreničiek. Ak sú si dvaja ľudia sympatickí, pri vzájomnom rozhovore sa im značne rozšíria zreničky. Aj preto sa do očí pozerať naozaj oplatí.

#7 Buďte aspoň trošku nedostupnou

Photo by Melan Cholia on Unsplash

Tak dobre. Už vie, že vám na ňom záleží. Je dobré, ak ste blízko neho, ale nemusíte si nohy polámať, aby ste mu zdvihli telefón už po prvom zazvonení. Zahaľte sa rúškom tajomnosti a naučte ho čakať. No všetko treba dávkovať po malých množstvách. Inak by mohol ľahko stratiť záujem.

#8 Stavte na pozitivitu

Photo by Antony Sastre on Unsplash

Každý z nás má svoj kameň úrazu. Možno dokonale varíte, no neviete nacúvať či máte problémy s priestorovou orientáciou. To je jedno. A podobne to je aj u partnera. Dôležité je však vzájomne sa podporiť a nevyčítať si drobné zlyhanie. Ukážte, ako sa to dá. Deptať  a znižovať ľudskú dôstojnosť je vôbec ten najhorší nápad.

Zdroj: brightside.me
Odporúčame