Erik Tresor so skladbou Nechajte nás tak: Realtalk, ktorý treba počúvať a zároveň pochopiť

Erik Tresor patrí medzi mladých slovenských rapperov, ktorí sa snažia v nabitej konkurencii preraziť a získať si rešpekt okolia, pričom v neposlednom rade dostať svoju hudbu k čo najväčšiemu počtu ľudí. Jeho cesta je veľmi zaujímavá, je disciplinovaný, namotivovaný a tvorí kvalitné skladby. Včera večer vydal aktuálny track s názvom Nechajte nás tak. Sám hovorí, že tento song nie je dôležité len počúvať, ale nemenej podstatné je ho aj pochopiť.

Práve výpovedná hodnota je jedným z poznávacích znamení Erikovej tvorby. U Tresora pravdepodobne nenájdete track, kde by sa nesnažil okrem hudobného pôžitku niečo svojím poslucháčom aj povedať. Na Instagrame k tejto skladbe napísal, že vonku je track, ktorý treba nielen vypočuť, ale aj pochopiť. Nechajte nás tak to potvrdzuje.

Jedná sa o prepracovaný song, z ktorého si každý môže takpovediac zobrať, čo potrebuje. Erik Tresor síce patrí medzi mladších rapperov, o ktorých je počuť predovšetkým v poslednom období, ale svojím vystupovaním a prejavom by sme ho skôr zaradili k tým starším. V jeho prípade totiž až tak nemôžeme hovoriť o new schoole, čo je ale aj dobre.

Produkčne sa o tento track postaral Santo, master zabezpečil Anapol Audio, pričom na videokipe pracovali Lukáš Tresor (kamera) a Abdul (strih). Videoklip sa odohráva na sídlisku a musíme povedať, že k samotnej myšlienke sa vizuál veľmi hodí, pričom dokopy to tvorí celok, ktorý poslucháča zaujme hneď po viacerých stránkach. Celé to pôsobí na človeka veľmi kvalitne, zároveň jednoducho, pričom nie sú tam pridané nijaké prvky, ktoré by boli takpovediac navyše a boli by rušivé.

„Táto skladba je na zamyslenie,“ píše Erik, pričom dodáva, že sa jedná o real talk. Skutočne, odporúčame si vám túto skladbu vypočuť aj dvakrát alebo rovno trikrát, pretože je možné, že na prvé počutie vám veľa vecí ujde. Ak máte radi takzvaný uvedomelý hip hop, tak toto je pravdepodobne niečo, čo vás zaujme. Erik Tresor pokračuje ďalej a už čoskoro o ňom budeme počuť zrejme ešte viacej ako doteraz. Ako sám hovorí, základom úspechu je vždy a všade sa usmievať. Nečudo, dobrá nálada posúva výkon nahor. To vám povie každý, kto si túto cestu taktiež razí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Lil Wayne oslávil 40 rokov. Toto sú TOP songy jeho kariéry

Foto: Erik Tresor, profil na Instagrame

Odporúčame