Epické finále Avengers, sólovka Jokera či reštart Hellboya: Fanúšikov komiksových filmov čaká nezabudnuteľný rok

Avengers (Zdroj: Disney/Marvel Studios)

#Komiksové filmy sú rozhodne najpopulárnejším žánrom posledných rokov. Marvel so svojím prepojeným univerzom skutočne zmenil celý Hollywood, čo sa postupne odrazilo aj na jeho smerovaní. Štúdiá servírujú tieto snímky ako na bežiacom páse, pričom už v roku 2020 by sme sa mali dočkať minimálne (!) trinástich filmov o superhrdinoch.

Celý tento obrovský mlyn sa teda ešte pekných pár rokov nezastaví. To si kompetentní veľmi dobre uvedomujú a aj v roku 2019 tak divákom posielajú poriadnu nádielku týchto projektov. Ktoré sú tie najočakávanejšie a akým by si rozhodne mal dať šancu? Pozri sa na náš zoznam.

Alita: Bojový Anjel (14. február)

Alita je stvorenie z doby temna a beznádeje. Pri pátraní po nepoužívaných častiach kyborgov ju nájde doktor Ido. Alita si nepamätá kým je, ani odkiaľ prišla. Ale doktor Ido presne vie, s kým má tu česť. Alita je bojový anjel, ktorý dokáže svetu pomôcť prerušiť éru smrti a deštrukcie, ktorú započal Tiphares.

Projekt túžil dlho nakrútiť James Cameron, no jeho láska k Avatarovi, z ktorého plánuje obrovskú filmovú sériu, spôsobila, že ho prenechal Robertovi Rodriguezovi. Prvé ukážky vyvolali skôr zmiešané reakcie, posledná už imidž snímky trošku vylepšila. Veríme, že dostaneme kvalitný film, za ktorý sa nebude hanbiť ani Cameron, ktorý nakoniec na Alitu iba dozeral a prispel prácami na scenári.

Captain Marvel (7. marec)

Snímka z dielne Marvelu sa vracia do 90. rokov minulého storočia, kedy budeme sledovať nielen doposiaľ nevidené obdobie MCU (Marvel Cinematic Universe), ale zároveň aj stretnutie Nicka Furyho s prvou superhrdinkou, ktorá bude nútená ukončiť boj medzi dvomi bojujúcimi rasami. Príbeh Carol Denvers bude mimoriadne podstatný aj pre aprílovú premiéru Avengers: Endgame, keďže Captain Marvel by v ňom mala hrať dôležitú úlohu.

Šušká sa totiž o možnosti, že by to mohla byť práve ona, kto zachráni Tonyho z vesmírnej lode, na ktorej dochádza kyslík. S premiérou prvého filmu od Marvelu so ženskou hlavnou hrdinkou však dostaneme aj odpoveď na zásadnú otázkou, kde bola Carol celý ten čas a prečo doteraz nepomohla Avengerom v boji proti nepriateľom.

Shazam! (4. apríl)

Žeby DCEU konečne vstávalo z mŕtvych? Všetci v sebe máme superhrdinu, chce to len malé kúzlo, aby sme ho dostali na povrch. V prípade Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zakričať jedno slovo – SHAZAM! – a tento štrnásťročný chlapec sa premení v dospelého superhrdinu v podaní Zachary Leviho. Dostal totiž dar od prastarého čarodejníka. Vnútri je to stále dieťa, takže Shazam predvádza to, čo by každý štrnásťročný chlapec na jeho mieste robil s týmito superschopnosťami – bavil sa!

Vie lietať? Má röntgenové videnie? Dokáže vystreliť blesky zo svojich dlaní? Dokáže sa vyhnúť školským testom? Shazam testuje limity svojich schopností s bezohľadnosťou dieťaťa. Musí ich však ovládnuť veľmi rýchlo, aby sa mohol postaviť diabolským silám. Tie má v moci Dr. Thaddeus Sivan (Mark Strong), ktorý cíti veľkú krivdu voči prastarému čarodejníkovi. Čarodejník totiž Billymu odovzdal moc, po ktorej túžil.

Hellboy (11. apríl)

Veľký pekelný chlapík s rohmi a chvostom bojuje s nadprirodzenom. Volajú ho Hellboy. Chodí po celom svete a loví príšery, démonické stvorenia a iné potvory, ktoré do nášho sveta nepatria. V novom príbehu musí Hellboy poraziť zlovestnú a nebezpečnú čarodejnicu, Krvavú kráľovnú Nimbue.

Trailer naznačil, že reštart sa vyberie o niečo drsnejšou a krvavejšou cestou, čo tvorcom a  režisérovi Neilovi Marshallovi rozhodne nemôžeme vyčítať. Chýbať však ale nemôže ani humor typický pre tohto antihrdinu. Hlavnú postavu si zahral David Harbour, ktorého si môžete pamätať ako policajta Hoppera z populárneho seriálu Stranger Things.

Avengers: Endgame (25. apríl)

Už to bude takmer mesiac, čo sme dostali komorný trailer pre vyvrcholenie desaťročnej cesty MCU. Ten nám ukazuje bezradných hrdinov, pričom najviac priestoru dostal hlavne Tony Stark. Je pravdepodobné, že Marvel nám toho príliš veľa zo snímky neukáže ani v nasledujúcich traileroch, tak ako to bolo aj pri Infinity War.

Jedno je isté, polovica vesmíru je podľa úspešného Thanosovho plánu vyhladená a naši milovaní superhrdinovia musia nájsť spôsob, ako otočiť túto nepriaznivú situáciu vo svoj prospech.

Dodáme ešte, že snímka by mala byť enormne dlhá a s najväčšou pravdepodobnosťou atakuje aj hranicu troch hodín, takže finále jednej etapy tohto univerza bude skutočne epické. Pokiaľ sa o Endgame zaujímaš viac, pripravili sme si pre teba detailný rozbor celého traileru, ktorý si môžeš prečítať tu.

X-Men: Dark Phoenix (6. jún)

V ďalšom diele mutanskej série sa X-Meni musia postaviť tomu najhrozivejšiemu a najmocnejšiemu nepriateľovi. Tým je niekto z ich vlastných radov – Jean Grey. Tá počas záchrannej operácie takmer umiera po tom, čo ju zasiahne záhadná kozmická sila. Táto sila ju urobí nielen mnohonásobne mocnejšou, než bola predtým, ale tiež veľmi nevyrovnanou. Bojujúc s touto silou vo svojom vnútri, Jean uvoľní svoje schopnosti spôsobom, ktorý nedokáže pochopiť ani kontrolovať. Potom, čo zraní svojich priateľov, sa začne rozpadať to najdôležitejšie puto, ktoré drží X-Menov pohromade.

Na hádky ale nie je čas. Tím sa musí znovu rýchlo spojiť, aby mohli zachrániť nielen Jean, ale aj našu planétu, na ktorú mieria vesmírne bytosti, ktoré chcú z Jean urobiť svoju zbraň a ovládnuť tak celú galaxiu. Zaujímavosťou je, že hudbu zloží fenomenálny Hans Zimmer, ktorý sa vracia z dôchodku na pole komiksových filmov (zaprisahal sa, že už na žiadnom nebude pracovať), tak dúfajme, že to bude stáť za to.

Spider-Man: Ďaleko od domova (4. júl)

Peter Parker sa so spolužiakmi vyberie na prázdniny do Európy, no miesto pohodového užívania leta musí Peter kamarátov ochrániť pred záhadným zloduchom menom Mysterio. Najnovšie informácie však hovoria o tom, že hlavným záporákom bude niekto úplne iný a Mysterio v podaní talentovaného Jakea Gyllenhaala bude nakoniec s našim obľúbeným Spideym ťahať za jeden povraz.

Obaja by mali pracovať na tajnej misii pre Nicka Furyho, čo znie skutočne lákavo. Je možné, že na strane zla by mohla stáť skupina známa ako The Elementals. Pomerne veľká časť filmu sa točila u našich západných susedov, takže uvidíme veľké množstvo záberov z Prahy, čo bude príjemná zmena oproti New Yorku. Rozhodne bude zaujímavé sledovať, ako a či sa zmenil svet po udalostiach v Avengers: Endgame.

New Mutants (1. august)

Mutanti sa v priebehu roka 2019 prihlásia o slovo aj druhýkrát. Tentokrát malo ísť pôvodne o horor, čo znelo medzi fanúšikmi veľmi dobre, no kompetentným v štúdiu sa vízia režiséra Josha Boonea príliš nepozdávala. Veľká škoda, že mu to nepovedali po tom, čo celý film nakrútil. Nasledovali masívne pretáčky, ktoré posunuli premiéru o takmer rok. Osadenstvo na čele s Maisie Williams (Game of Thrones) a Anou Taylor-Joy (Split) je veľmi lákavé a všetci sú zvedaví, čo nakoniec uvidíme uprostred letných prázdnin v kinách.

Joker (3. október)

Joker patrí k jednému s najlepších záporákov, ktoré sme mali možnosť vidieť nielen v komiksoch, ale aj na filmovom plátne. Prispel k tomu samozrejme aj neuveriteľný výkon Heatha Ledgera, ktorý bol nakoniec posmrtne odmenený aj Oscarom. Štúdio Warner si povedalo, že nakrúti o tejto postave sólovku, ktorá sa nebude odohrávať v ich DCEU (kde ho hrá Jared Leto), čo je rozhodne veľké pozitívum.

O deji toho nevieme takmer nič, dostali sme len niekoľko videí a fotografií hlavného hrdinu, ktorého stvárni talentovaný Joaquin Phoenix. Nám nezostáva nič iné, než počkať minimálne na prvý trailer, ktorý konečne poodhalí o tomto mimoriadne očakávanom projekte niečo viac.

BONUS: Reign of The Supermen (29. január)

DC to s animovanými filmami naozaj vie. Do sveta vypustilo už veľké množstvo skvostov a nám nezostáva nič iné, len dúfať, že tentokrát to nebude inak. Ide totiž o pokračovanie kvalitného The Death of Superman, ktorého názov ti už pravdepodobne napovedal, o čo v ňom išlo. Superman je mŕtvy, no na svete sa nájde veľké množstvo jeho nasledovateľov, ktorých sa vyprofiluje štvorica, ktorá je ochotná bojovať s nepriateľmi a ísť tak v stopách muža z ocele. Pokiaľ animované projekty od DC poznáš, tak už vieš, že v kinách ho neuvidíš.

Zdroj: csfd.cz, cinemart.sk, itafilm.sk, collider.com, bookriot.com
Odporúčame