Ektor na Instagrame vyzýva fanúšikov, aby nezľahčovali aktuálnu situáciu

Foto: @thomashabr

Celý svet si od marca prechádza naozaj ťažkým obdobím. Pandémia koronavírusu sa po uvoľnenom lete vrátila v plnej sile a situácia začína byť vážna najmä u našich západných susedov.

Ako to už býva zvykom, aj túto situáciu sprevádza množstvo konšpirácii a dezinformácii, ktoré sú dobre známym nástrojom aj u nás. Celý Covid sa často zľahčuje a degraduje na úroveň bežných ochorení, ktoré život neohrozujú. Medzi najznámejšie argumenty partia veci ako „ale na rakovinu alebo chudobu umrie xy ľudí a to nikoho netrápi..„. Nuž, rakovinu ani chudobu v MHD nechytíš, že?

Celá situácia hnevá už aj jedného z najlepších českých interpretov – Ektora. Ten sa prostredníctvom stories na Instagrame s fanúšikmi podelil o svoj názor a vyzval ich, aby sa zobudili a brali už túto situáciu vážne.

Raper ďalej hovorí práve o tom, že mnoho ľudí verí alternatívnym a konšpiračným médiám, pritom by stačilo len pár týždňov rešpektovať nariadenia, ktoré priniesla vláda.

Nám neostáva nič iné, len dať Ektorovi za pravdu a apelovať aj na vás – našich čitateľov. Používajte vlastnú hlavu, buďte zodpovední a najmä, ostaňte zdraví!

Odporúčame