Ektor dal von ďalšiu skladbu. Čaká nás v jeho podaní album roka?

Na Slovensku sa momentálne najviac hovorí o Separovi a jeho albume OG, ktorý je vonku len pomerne krátku dobu. Okrem toho sa okrajovo riešia nové albumy, ktoré chystajú Dame či Moja Reč. Avšak, kto nepočúva iba Slovákov, ale aj Čechov, musí vedieť, že nový album publikuje aj nesmrteľný Ektor. Momentálne je z neho vonku ďalšia skladba a môžeme hodnotiť, že sa skutočne máme na čo tešiť.

Pre lepšiu predstavu, Ektor je v Česku niečo ako Rytmus u nás. Teda, plus mínus samozrejme. Jednoducho, v rape je nevueriteľne dlho a dlhodobo sa drží na vrchole scény, i keď sa ho už neraz pokúšali nahradiť. 19.apríla Ektor publikoval na YouTube singel Do pěti, ku ktorému pridal aj videoklip.

Výsledok? Po troch dňoch viac ako 500 tisíc pozretí a jednotka v trendoch na slovenskom YouTube. Áno, nehovoríme o českom, ale o slovenskom. Pomer palcov hore a palcov dole je približne 28 tisíc k 500, čo sú skutočne drvivé štatistiky. Na druhej strane, niet sa čo čudovať, Ektorov track je výborný. Po lyrickej, hudobnej aj vizuálnej stránke. Samozrejme, vždy je to do veľkej miery subjektívne, ale Ektor aj po rokoch prináša niečo nové a jeho rap sa veľmi vyvinul, to musí potvrdiť každý.

Tri týždne dozadu Ektor vydal track Hranice, ktorý má už teraz viac ako 1,6 milióna pozretí. A to má pritom len približne dve minúty. Opäť kvalitný text, kvalitná hudba a aj kvalitný videoklip s myšlienkou. Nečudo, že Ektor presne vie, ako má veci robiť, veď v hre je dlhšie ako niektorí jeho konkurenti dokopy.

Na druhej strane, je potešiteľné si uvedomiť, že aj napriek dlhoročnej kariére vie Ektor stále zaujať, čo sa veľa raperom, ktorí sú už v pokročilom veku, nedarí. Samotný raper na svojom profile na sociálnej sieti Instagram v jednom príspevku napísal, že každý rok sa snaží ísť smerom nahor.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Central Cee: Ako sa z neho cez COVID stala superstar

Z toho, čo sme zatiaľ videli z jeho pripravovaného albumu, ktorý uzrie svetlo sveta v tomto roku, máme sa na čo tešiť. A tí, čo pochybovali, či sa Ektorova hudba dostane pod kožu opäť aj slovenským poslucháčom, by mali prestať pochybovať. Aktuálne to totiž vyzerá ako jednoznačná záležitosť. Tešíme sa na ďalšie tracky.

Foto: Ektor, Instagram

Odporúčame