Ego o Doug Demuro: Nový štýl poangličtenej lyriky. Komu posiela v závere odkaz?

Track Doug Demuro Ego vydal v nedeľu vo večerných hodinách na YouTube. Dnes je piatok a skladba má viac ako 314 tisíc pozretí. Má našliapnuté stať sa hitom a to i napriek alebo vďaka tomu, že je pomerne netradičná. Po niekoľkých dňoch sa k tomuto singlu z nového albumu Egotron Ego vyjadril na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. Vysvetlil takpovediac prečo a ako. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Okrem výborného beatu, ktorý sa vám okamžite dostane do uší si ľudia všimli aj text, ktorý je v momentoch poriadne rýchly, objavuje sa tam angličtina a celkovo frázovanie v tejto skladbe je niečím, s čím sa nestretávame pravidelne. Ba priam vôbec. „DOUG DEMURO je štúdio freestyle, nové štýly výslovnosti a frázovania SK slov, beztlakový hlasový prejav, nový štýl poangličtenej lyrika je úplne nová sféra rýmovania,“ vysvetľuje Ego svojím priaznivcom na Instagrame.

„Refrén celý po anglicky vás ma pripraviť na skladbu zloženú len z medzinárodných slov (hahaha THINK),“ z tohto to vyzerá, že na novom albume Egotron bude track, ktorý bude celý v cudzom jazyku, čo by nahrávalo špekuláciám o tom, že sa na pripravovanom CD objavia aj hostia, ktorí nehovoria po slovensky či po česky. Nepoďme ale špekulovať, nechajme sa prekvapiť. Bude to bez pochýb zaujímavé.

„Náučná hodnota pojmov doug demuro, babylane, lame, pace, Oblivion, gain, wristgame, dekantujem, double strain, refrén opisuje situáciu v štúdiu počas nahrávania a celá prvá sloha tiež, záver skrytý odkaz pre – nie som bitter man, ani nie som bitchman, ani byte, ani Bane, ale Threeface“ – keď vraj niekto povedal, že mám dve tváre mnoh…pokiaľ viem, máme reálne každý jedenu a kto tvrdí opak Ti určite klame. (POPROSÍM 100 korún za knowhow,“ zakončuje člen legendárnej skupiny Kontrafakt a jeden z pilierov slovenskej rapovej histórie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ronie a Dominika Mirgová sú osamelé. Chceš to zmeniť? (VIDEO)

Ak vám jednotlivé pojmy, ktoré Ego menuje nie sú jasné, odporúčame venovať im niekoľko minút a popozerať, čo znamenajú, určite obohatia vašu slovnú zásobu. Čo sa samotnej skladby týka, venovali sme jej na našom webe osobitný článok, kde sme písali okrem iného o pôvode beatu, ktorý sa vo veľkom riešil či o tom, čo vlastne znamená Doug Demuro. Ak mátez záujem zastavte sa aj na článku, ktorý zľahka polemizuje o tom, či je Ego najväčším vizionárom histórie slovenského rapu.

Čo sa týka záveru Egovho prehovoru, môžeme vidieť, že niekomu posiela odkaz. Môžeme sa len zamýšľať nad tým, komu to je. Ale ak viete čítať medzi riadkami a slovenskú rap game sledujete v poslednom období skutočne pozorne, pravdepodobne nebude problém prísť na to, kto by to tak mohol byť. Z toho, ako sa Egáč v tomto ohľade vyjadruje ale môžeme badať, že nemá záujem ísť do beefov alebo do dissov, skôr pôsobí, že je nad vecou.

Doposiaľ sú z nového albumu Egotron vonku dve veci. Okrem spomínanej skladby Doug Demuro aj track Trollin, ktorý Ego uviedol z pripravovaného CD ako nový. V najbližších dňoch by sme sa podľa logickej úvahy dočkať tracklistu, prípadne snippetu, respektíve minimálne ďalšieho tracku. Predpredaj je totiž v plnom prúde a dátum vydania sa nezadržateľne blíži.

Foto: Ego, Egotron, Instagram profil

Odporúčame