Ed Sheeran novým albumom plným hviezd valcuje celý svet: V rebríčkoch je na vrchole, pozri si skvelé videoklipy

Ed Sheeran

Ed Sheeran. Zdroj: Wikipedia/Drew de F Fawkes

#Eda Sheerana môžeme pokojne označiť za jedného z najúspešnejších hudobníkov posledných rokov. Trojica skvelých albumov ho vystrelila na vrchol rebríčkov a stále dokáže úplne sám s gitarou na pódiu vypredávať štadióny po celom svete. Pokiaľ však niečo na jeho albumoch chýbalo, tak to boli hostia.

Ed sa tak vrátil do čias svojho starého EP (No.5 Collaborations Project je taktiež skvelým a omnoho citlivejším pročinom) a vytvoril album, o ktorom nikto nemal ani potuchy, že ho nielen chce, ale aj potrebuje počuť. Na každú z piesní si zavolal interpretov, s ktorými spolupracuje či ich dokonca sám sleduje a obdivuje.

Ed Sheeran a jeho životný príbeh: Každý deň ma šikanovali, hovorí slávny spevák

Na jednom albume sa tak objavili mená, ako Bruno Mars, Eminem, Skrillex, Travis Scott, Stormzy, Camila Cabello, 50 Cent, Meek Mill, Cardi B, Justin Bieber, Khalid, Chance the Rapper. Slávni hudobníci a držitelia hudobných cien v spojení so Sheeranom spôsobili, že album sa predáva raketovou rýchlosťou. Na britských ostrovoch totiž ide o najrýchlejšie sa predávajúci album roku.

Okrem toho sa tri piesne dostali na vrchol singlového rebríčka – Beautiful People ft. Khalid (1. miesto), Take Me Back To London ft. Stormzy (3. miesto) a Cross Me ft. Chance The Rapper & PnB Rock (4. miesto). Momentálne je album číslom jedna v 12. krajinách, vrátane US Billboard 200 Albums. Nezaostávajú však ani streamovacie služby, kde si ho ľudia za prvý víkend pustilo až 121 miliónov krát.

Najpredávanejším sa stal v Nórsku, Švédsku, Škótsku, Belgicku, Holandsku a Fínsku. V ostatných krajinách sa pohybuje v TOP3, pričom treba podotknúť, že sa Slovensku začal takisto na najvyššom mieste. Nám nezostáva nič viac než Edovi pogratulovať a vychutnať si množstvo nových piesní, ktoré nás budú terorizovať v rádiách si opäť raz zamilujeme.

Zdroj: officialcharts.com, wikipedia.org
Odporúčame